ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנימין אליהו נגד הראל חברה לביטוח בע"מ :

לפני כבוד השופט נמרוד אשכול

התובע:

בנימין אליהו
באמצעות ב"כ עוה"ד יאיר מורד

נגד

הנתבעת:

הראל חברה לביטוח בע"מ ח.פ 520004078
באמצעות ב"כ עוה"ד א. ורשה ו/או עוה"ד ד נה כהן פדה

פסק דין

התובע הוא בעל הרכב שמספרו 2047075 (להלן "רכב התובע"). הנתבעת הייתה המבטחת בזמנים הרלוונטיים של הרכב שמספרו 39719101 (להלן "רכב הנתבעת").

האירוע המדובר הוא תאונת דרכים מיום 17.05.2020 (להלן " התאונה"), בכביש המגיע מכיוון בית-שמש ומשתלב בכביש 1 לכיוון תל-אביב. מעדויות הצדדים ותמונות שהוצגו, מדובר בכביש עם שני נתיבים כאשר שני הנתיבים מתלכדים, בסופו של דבר , לכביש 1.

התובע הגיש תביעה על סך 11,657 ₪ בגין נזק שנגרם לרכבו באירוע התאונה שלעיל, כאשר לגרסתו: "עת נסע הרכב בנתיב ימני בכביש על מנת לפנות ימינה המכונית הפוגעת נסעה מאחור לא שמרה מרחק, פגעה ברכב בחלקו האחורי וגרמה לו נזקים" (ס' 3 לכתב התביעה).

הנתבע מכחיש את הטענות שבכתב התביעה. גרסת הנתבע היא: " רכב הנתבעת נסע בנתיב הימני כדין, אז הגיח רכב התובעת משמאל, חתך בפראות ו/או בחוסר זהירות את נתיב נסיעת רכב הנתבעת ותוך כך נגרמה התאונה" (סעיף 7.3 לכתב ההגנה).

בדיון מיום 13.07.2021 העיד התובע אשר נהג ברכבו ונחקר בחקירה נגדית. בהמשך, העיד נהג הנתבעת ונחקר בחקירה נגדית.

לאחר הדיון, צורפו התמונות הבאות:

הצדדים הגיעו להסדר דיוני, לפיו בית המשפט יפסוק בשאלת האחריות בלבד, וזאת על פי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], תשמ"ד-1984 (להלן " חוק בתי המשפט"), ראה עמ' 4 שורות 22-23 לפרוטוקול.

עיינתי בעדויות הצדדים. כן עיינתי בצילומים שהגישו הצילומים לביהמ"ש, לרבות הצילום שסומן "ג" לעיל, בגדרו ניתן לראות רכב מסחרי שעומד בשולי הדרך אליו התייחס התובע בעדותו לעניין עזרה לרכב תקוע שעמד במקום (עמ' 2, שורות 10-11 לפרוטוקול). כן ראה בעניין זה התייחס ות הנתבע. כמו כן, ניתן לראות בתמונה זו את סימני העצירה להם טען הנתבע. בנוסף, עיינתי בתמונות הפגיעה ברכבו של הנתבע, שסומנה "א" לעיל, וכן בתמונת הפגיעה ברכב הנתבע שסומנה "ב" לעיל.

בנסיבות העניין, ומכוח הסמכת הצדדים לפסיקה על פי סעיף 79א לחוק בתי המשפט כמפורט לעיל, קובע, לעניין האחריות בלבד, כי התובע אחראי בשיעור של 75% לתאונה ואילו הנתבע אחראי בשיעור של 25% לתאונה.

בנסיבות העניין, אין צו להוצאות.

ניתן היום, ט' אב תשפ"א, 18 יולי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנימין אליהו
נתבע: הראל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: