ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק שיטרית נגד עיריית באר שבע :

בפני כבוד ה שופטת עמיתה שרה דברת

המערער

יצחק שיטרית

נגד

המשיבה
עיריית באר שבע
ע"י ב"כ עו"ד מיטל אזולאי

פסק דין

ערעור על פסק- דינו של בית-משפט השלום בבאר-שבע בתא"ק 7463-01-16 שניתן ביום 13.1.21 על ידי כבוד השופטת רחלי טיקטין-עדולם, א שר חייב המערער לשלם למשיבה סך של 28,000 ש"ח והוצאות משפט .

המשיבה הגישה נגד המערער תביעה לתשלום דמי ארנונה ומים בסך 140,366 ש"ח עבור שני נכסים , האחד ברחוב ממשית בבאר שבע והשני ברחוב טרומפלדור בבאר שבע, נכון לחודש 1/16.
לאור טענת המערער שהנכס ברחוב ממשית בבאר-שבע, הינו הרוס, נבדק הנכס על ידי המשיבה ולאחר הביקור הוכרז נכס זה כנכס שאינו ראוי למגורים, וניתן לו פטור מתשלום ארנונה ממועד בדיקת הנכס ע"י המשיבה, שכן לא ניתן ליתן פטור רטרואקטיבית, שעה שלא הוגשה בקשה על ידי המערער. לאחר קבלת מסמכים רפואיים של המערער, ניתנו לו מלוא ההנחות על הנכס ב רח' ממשית ונותרה יתרה לתשלום בסך 28,000 ש"ח, בגינה חויב המערער.
עוד לציין שלגבי הנכס ברחוב טרומפלדור התברר שהנכס הושכר ולכן הוסב החיוב ממועד הביקור לשוכר הנכס וניתן למערער פטור לגבי העבר.

המערער טוען שלא התאפשר לו להתגונן והטיח טענות במשיבה שפלשה לביתו באמצעות טרקטור ומנופים ופגעה ברכושו והסכום שנפסק מוגזם ומופרז.
עוד נטען, כי בית המשפט התעלם מתצהיר העדה, שאישרה שהוא מתגורר בביתה ו כי נפלו טעויות הקלדה בפרוטוקול, שכן בית המשפט לא עקב אחריו.
בדיון חזר המערער על טענותיו, תיאר את מצבו הרפואי, המשפחתי והכלכלי.

המשיבה תומכת בפסק-הדין וטוענת שהמערער קיבל את כל ההנחות שהוא אך זכאי להן, והכל לפנים משורת הדין, שכן לא טרח להגיש הבקשה בזמן אמת ופניות אליו שיסור למשיבה להסדיר הענין לא נענו.

דין הערעור לדחייה מכוח תקנה 148(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, תשע"ט – 2018 . אין מקום לדחות את הממצאים העובדתיים שנקבעו בפסק -הדין, התומכים במסקנה המשפטית ואין טעות שבחוק בפסק הדין.

המערער ישלם הוצאות הערעור בסכום של 1,000 ש"ח. הסכום נפסק ברף הנמוך ביותר ואך לפנים משורת בהתחשב במצבו הכלכלי והרפואי של המערער.

ניתן היום, ו' אב תשפ"א, 15 יולי 2021, בהעדר הצדדים.

שרה דברת, שופטת


מעורבים
תובע: יצחק שיטרית
נתבע: עיריית באר שבע
שופט :
עורכי דין: