ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הפטריארכיה הארמנית אורתודוכסית נגד פיטר סאהגיאן :

בפני כבוד ה שופטת מרים קסלסי

התובעת

הפטריארכיה הארמנית אורתודוכסית

נגד

הנתבע
פיטר סאהגיאן

החלטה

בבקשה לביטול פסק דין שניתן בהעדר הגנה

רקע וטענות הצדדים
בפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן נגד הנתבע בהעדר כתב הגנה. התובעת ביקשה לפנות דייר מוגן מהדירה שבבעלותה מהטעם שלא שילם דמי שכירות – 400 דולר לשנה. הנתבע לא הגיש כתב הגנה, נעשו ניסיונות לפשרה בין הצדדים אולם אלו לא עלו יפה. התובעת המתינה בסבלנות ולא ביקשה פסק דין בהעדר, אלא לאחר שביהמ"ש מחק התביעה מחוסר מעש ולאחר מכן נענה לבקשה לבטל המחיקה. פסק הדין ניתן ביום 21.5.21.

הנתבע פנה לעו"ד מדחת דיבה שייצג אותו, זה פנה לב"כ התובעת עו"ד דראושה, ביקש ארכה, וכאן חלוקים הצדדים, האם ניתנה לו ארכה, או שנאמר לו שעליו לפנות לעו"ד אחר מהמשרד - מאזן קופטי, אשר מטפל בתביעה. בכל מקרה מובן כי בתקופה שבה התביעה נמחקה, לא ניתן היה להגיש כתב הגנה. לטענת ב"כ הנתבע ב"כ התובע הסכים לארכה עד 22.5.21, אלא שכתב התביעה נמחק מחוסר מעש ביום 21.4.21 .

התובעת מתנגדת לביטול פסק הדין וטוענת כי אין בניהול משא ומתן כדי לפטור את הנתבע מהגשת כתב הגנה בתיק , בוודאי כאשר המשא ומתן לא התגבש לכדי הסכם מחייב.
עוד טוענת התובעת להעדר סיכוי להגנה משום שהנתבע לא שילם 25 שנה דמי שכירות. באשר למסירת כתב התביעה לנתבע טוענת התובעת, כי הוא נמסר לו במספר הזדמנויות כאשר האחרונה שבהן היא ביום 23.12.20, לבית בו הנתבע מתגורר.

הנתבע לא ממש מתייחס לסיכויי הגנתו, אלא להתנהלות ב"כ התובעת מול בא כוחו. בעניין חוב דמי השכירות טוען להתיישנות, ובאשר להסכם השכירות טוען הנתבע כי אינו חתום על ידו, וכי החתימה הנחזית כחתימתו אינה שלו.

החלטה

לאחר ששקלתי טענות הצדדים, אני מקבלת את הבקשה לביטול פסק הדין בהעדר הגנה.
נדמה שמדובר באי הבנה בין עורכי הדין, שנשלבה עם החלטות בית המשפט. איני סבורה שבנסיבות המתוארות, הדבר צריך לפעול לחובת הנתבע.

לענין סיכויי הגנת הנתבע, היות שמדובר בדייר מוגן, והיות שלעתים גם כאשר לא משולמים דמי השכירות, יכול ויינתן סעד מן הצדק, לא ניתן לומר כי אין לנתבע סיכוי שתביעת הפינוי נגדו תידחה, בתנאי שיעמוד בתשלום כספי כלשהו.

לפיכך, אני מתנה את ביטול פסק הדין בהפקדת סך של 20,000 ₪ בקופת בית המשפט. 10,400 ₪ הם להבנתי דמי שכירות לשבע השנים טרם הגשת התביעה והשנה שחלפה מאז ועד היום, והיתרה תשמש להוצאות משפט, אם יפסיד במשפטו.

הנתבע רשאי להפקיד הסכום בארבעה תשלומים חודשיים, החל מיום 10.8.21 . כתב הגנה יוגש עד ליום 10.9.21. לא יפקיד הנתבע הסכום כולו או חלקו, פסק הדין יחזור על כנו.

ניתנה היום, ו' אב תשפ"א, 15 יולי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הפטריארכיה הארמנית אורתודוכסית
נתבע: פיטר סאהגיאן
שופט :
עורכי דין: