ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמיר ח'לאילה נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט יעקב בכר, שופט בכיר

מבקשים

אמיר ח'לאילה

נגד

משיבים

מדינת ישראל

החלטה

1. ראשית דבר:
בפני בקשה לביטול פסילה מנהלית שהוגשה ע"י המבקש.

2. נסיבות המקרה:
מתוקף סמכותו, הורה קצין משטרה על פסילה מנהלית של רישיון המבקש למשך 30 החל מיום 25.06.21. המבקש עותר כעת לביטול הפסילה המנהלית מאחר ולטענתו פעל קצין המשטרה משיקול דעת מוטעה, פרנסתו תלויה ברישיונו וכי עברו התעבורתי אינו מכביד.

3. דיון והכרעה:
עיינתי בחומר הראיות, ובשלב זה, קיימות ראיות לכאורה כי אכן קיים יסוד סביר להניח שיוגש כנגד המבקש כתב אישום בגין נהיגה בשכרות. די בעניין זה להפנו ת לדוחות הפעולה של השוטרים לעניין עיכובו של המבקש, טפסי ביצוע בדיקת המאפייני ם וכמובן בדיקת הינשוף ופלט תוצאותיה. לעניין זה, הרי שטיעוני ב"כ המבקש לעניין תוצאות בדיקת הנשיפון והינשוף ראוי שיישמעו בהליך העיקרי.

באשר למסוכנות, ידוע כי זו נלמדת בין היתר מעברו התעבורתי של הנהג ונסיבות האירוע הספציפי גם יחד (ע"פ 3883/04 כמיל אבו סיביה נ' מדינת ישראל, נח(5) 481 (2004)), בש"פ 8514/05 אבו צעלוק נ' מדינת ישראל (פורסם בנבו)). עוד ידוע כי נהיגה בשכרות הינה עבירה חמורה אשר המסוכנות טבועה בעצם ביצועה. מי שקיימות לגביו ראיות לכאורה על נהיגה בשכרות, מעיד על עצמו שהמשך נהיגתו מסכנת את שלום הציבור (בש (חי') 5579/04 מדינת ישראל נ' בורלא ליאור בן שלמה (פורסם בנבו, 13.12.2004).

מן הכלל אל הפרט, מעבר לעובדה כי למבקש 17 הרשעות תעבורתיות קודמות בעיקרן הרשעה בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול משנת 2013, הרי שמסוכנותו נלמדת בעיקר מהעבירה המיוחסת לו במקרה דנן. תוצאות בדיקת הינשוף אינן מותירות ספק באשר למסוכנות המבקש כלפי שלום הציבור וכלל משתמשי הדרך , שכן ריכוז האלכוהול בדגימת אוויר נשוף עמד על 512 מיקרו גרם, קרי יותר מפי 2 מהמותר בחוק.

לעניין זה, אינני מקבל את טענת ב"כ המבקש כי לטענתה דובר על נסיעה של כ-500 מטר בלבד. מעבר לעובדה כי הדבר לא עלה ע"י המבקש כמשתקף ממסמכי המשיבה, הרי שדובר על נסיעה במקום מיושב שעה שהסיכון בה מצד נהג שיכור כלפי כלל משתמשי הדרך הינו גדול לא פחות (ואולי אף יותר). משכך, נשקפת מהמבקש מסוכנות ברורה ונגלית לעין.

באשר להחלטת קצין המשטרה והשימוע שנערך למבקש, ובניגוד לדעת ב"כ המבקש, אינני מוצא בו כל פגם. קצין המשטרה נימק החלטתו במסוכנות הטבעית של עבירת נהיגה בשכרות וזאת בשים לב לתוצאות בדיקת הינשוף שתוארו ונרשמו בטופס השימוע .

במקרה מעין זה, האינטרס הציבורי בדבר הגנה על כלל משתמשי הדרך ושלום הציבור הוא מובהק וגובר על נסיבותיו האישיות של המבקש, חשובות ככל שיהיו.

במכלול הנסיבות, אינני מוצא כל פגם בהחלטת קצין המשטרה לפסול את רישיונו של המבקש, וביחס לקיומן הברור של ראיות לכאורה וקיומה של מסוכנות ברורה וטבעית מצד המבקש , סבורני כי פסילתו של המבקש למשך 30 יום הינה סבירה בהחלט וביטולה יפגע בשלום הציבור .

4. סיכומו של דבר:
הריני לדחות את בקשת המבקש לביטול פסילה מנהלית.

ניתנה היום, ו' אב תשפ"א, 15 יולי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אמיר ח'לאילה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: