ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלכסיי בלינסקי נגד המוסד לביטוח לאומי :

15 יולי 2021
לפני: כבוד השופטת הבכירה יפה שטיין
התובע:
אלכסיי בלינסקי

ע"י ב"כ: עו"ד אריאל כהן

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

ע"י ויויאן ליין בנימין

החלטה

לאחר עיון בבקשת הנתבע להפניית שאלות הבהרה למומחה, ד"ר רוני בשוראי, ובתגובת התובע לבקשת הנתבע , אני מאשרת את הבקשה , שכן היא מעוררת שאלות ענייניות ולגיטימיות שבירורן נדרש לצורך מתן הכרעה צודקת ונכונה בהליך (אם כי, בחלק מהשאלות יעשה שינוי נוסח קל).
נימוקי התנגדות התובע לשאלות שהנתבע מבקש להציג למומחה, אינם מבססים פסול כלשהו בשאלות, שכולן נועדו להבהרת עמדת המומחה בקביעתו לפיה התאונה גרמה להחמרה במצבו הרפואי של התובע בגב.
כידע, הפניית שאלות הבהרה למומחה מהווה תחליף לחקירה נגדית של המומחה הרפואי, ולכן גישת בית הדין בהפניית שאלות הבהרה היא ליברלית (בר"ע (ארצי) 67899-05-19 המוסד לביטוח לאומי - גיא קמפינסקי (נבו 18.06.2019; בר"ע (ארצי) 5805-04-16 גרשי – המוסד לביטוח לאומי ( נבו 16.5.2017)).
שאלה א'- השאלה מאושרת, שכן היא מבקשת להבהיר את חוות הדעת או להשלימה ועל כן היא לגיטימית. המומחה פירט בחוות דעתו את מועדי תלונות התובע ביחס לגבו, לאחר מועד התאונה (13.2.19), אך לא פירט את הממצאים הרפואיים שתועדו בקשר לכך. לכן הסיפא של השאלה תשונה קלות, לצורך מיקוד השאלה כך שהמומחה יתבקש להשלים את הפירוט המבוקש: "נא פרט את פניות/תלונות התובע בקשר לגבו לרבות הממצאים הרפואיים שתועדו בקשר לכך, כעולה מהמסמכים הרפואיים, ביחס לתקופה שמיום התאונה (13.2.19) ואילך".
שאלה ב'- ד'- השאלות מאושרות.
שאלה ה'- השאלה מאושרת בשינוי נוסח, כך שהמומחה יישאל, האם יש בתשובותיו לשאלות א'-ד' כדי לשנות ממסקנתו לפיה התאונה מיום 13.2.19 גרמה להחמרה כלשהיא במצבו הרפואי של התובע בגב, ולנמק את תשובתו.
שאלות ו'- יב' -מאושרות. השאלות נהינן ענייניות ונועדו לאמת ולאתגר ע את קביעותיו בחוות הדעת.
החלטה על הפניית שאלות הבהרה תנתן בנפרד.

ניתנה היום, ו' אב תשפ"א, (15 יולי 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אלכסיי בלינסקי
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: