ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חד נס שיווק דרום 2015 בע"מ נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת הבכירה שרון לארי-בבלי

תובעת

חד נס שיווק דרום 2015 בע"מ
באמצעות ב"כ עו"ד תומר ששון

נגד

נתבעץ

מדינת ישראל
באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים

החלטה

מונחת בפניי בקשה נוספת מטעם הנתבעת הנוגעת להתנהלות התובעת במסגרת הליכים מקדמיים שטרם מוצו. הפעם מבקשת הנתבעת להורות על מחיקת התביעה, בהינתן התנהלותה של התובעת. לאחר עיון בבקשה, בתגובה ובתשובה, מורה כדלקמן:

בראשית הדברים אזכיר מושכלות יסוד, בראשן ההלכה לפיה הדרישה העומדת בבסיס הליכי הגילוי והעיון היא דרישת הרלבנטיות: "דהיינו, על בית המשפט לבחון האם גילוי מסמך פלוני עשוי לתרום לבירור המחלוקות שבין הצדדים. מכאן, כי ככל שמסמך מסוים איננו רלוונטי לבירור ההליך המשפטי הנדון – אין לגלותו" (רע"א 2555/20 די.בי.אס שירותי לווין (1998) בע"מ נ' אליל 2000 ניהול ושיווק בע"מ (פורסם בנבו, 16.07.2020), פס' 17). בעניין זה כבר נפסק שהגישה הינה מרחיבה ודי למבקש אם יראה שלמסמך עשויה להיות רלבנטיות (ראו למשל: רע"א 8571/16 מעברות נכסים- אגודה שיתופית חקלאית בע"מ נ' מוטיבן בע"מ (פורסם בנבו, 19.01.17 ), פס' 8). על רקע האמור לעיל, דומני שיש ממש בטענות הנתבעת ביחס להתנהלות התובעת בכל הנוגע להליכי הגילוי והעיון.

התובעת תעביר תצהיר גילוי מסמכים כללי חתום וערוך כדין, ככל שטרם עשתה כן.

עיינתי בשאלות שהופנו לתובעת בשאלון, אשר פורטו בסעיף 11 לבקשת הנתבעת מיום 16.6.21, ואני סבורה שהן מלמדות על רלבנטיות ממשית במסגרת בירור התביעה בהתאם לטענות שהועלו על ידי התובעת עצמה. כך למשל, בתצהיר נציג התובעת מיום 25.1.21, צוין על ידו כי "די נדהמתי לנוכח המחזה הגרוטסקי וההתרחשות שהובילה לאובדן מלא של הכנסותיי במקום" (סעיף 17 לתצהיר). הדבר ברור בהינתן טענת התובעת, לפיה השיפוצים שנערכו באזור השפיעו על היקף הכנסותיה עד כדי בקשתה לבטל את החוזה בינה לבין הנתבעת.

נוכח האמור לעיל, ובשים לב לרלבנטיות העולה, על התובעת להשיב באופן מלא לשאלות שהופנו אליה ולדרישות הגילוי, כמפורט בסעיף 11 לבקשת הנתבעת מיום 16.6.21, וזאת תוך 14 ימים- ימי הפגרה במניין.

ככל שלתובעת התנגדות קונקרטית, מפורטת ומנומקת, תעביר אותה לבית המשפט תוך 7 ימים.

התנהלות התובעת אכן מעוררת קשיים, ודומה שהתנהלותה זו היא שמעוררת קשיים וסרבול ההליך. אין לכחד שמחיקת התביעה בגין התנהלות התובעת הינו צעד חריג ביותר, אשר פוגע ישירות בזכותה לקיים הליך זה ולאפשר גישתה לערכאות. עם זאת, מובהר לתובעת שנכון יהיה לו תשיב על כלל השאלות ותעביר את המסמכים המבוקשים לנתבעת. ככל שלא תפעל התובעת כאמור בהחלטתי זו, הרי שאז תימחק התביעה לנוכח התנהלותה.

התובעת תשלם הוצאות לנתבעת בסך של 2,500 ₪ בגין התנהלותה זו. ההוצאות ישולמו תוך 30 ימים, שאם לא כן ישאו ריבית והצמדה כחוק .

ניתנה היום, ו' אב תשפ"א, 15 יולי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: חד נס שיווק דרום 2015 בע"מ
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: