ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גיל ברגר נגד שלומי מזרחי :


לפני כבוד השופט מיכאל קרשן

בעניין: פקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], התש"ם-1980

המבקש:

גיל ברגר (המנהל המיוחד)

נגד

המשיב:
שלומי מזרחי ( החייב)

פסק דין

לפנַי בקשת המנהל המיוחד לביטול הליך הפש"ר בשל חוסר שיתוף פעולה של החייב.

העובדות הצריכות לעניין

ביום 16.7.2018 ניתן כנגד החייב צו כינוס נכסים והושת עליו צו תשלומים חודשי בסך של 700 ₪ לחודש.

ביום 10.2.2021 התקיים דיון ( בפני השופטת ש. גלר) והוראות בית המשפט היו, בין היתר: "ב"כ החייבים יעמוד בקשר עם ב"כ המנהל המיוחד מיד לאחר הדיון ויקבל ממנה הבהרות מדויקות לגבי ההשלמות הנדרשות בסוגיות הקשורות לירושה הן של הסב והן של ההורים המנוחים ככל והדבר רלוונטי מבחינת מועדי פטירה".

ביום 2.3.2021 הוריתי לחייבים, בהתאם לבקשת המנהל המיוחד, להמציא למנהל המיוחד מסמכים הקשורים לעזבונות. ביום 13.4.2021 הודיע המנהל המיוחד כי שיתוף הפעולה של החייבים בעניין זה היה חלקי בלבד, ובנוסף התברר כי פנו לנושיהם והציעו להם הצעות להסדר נושים שלא דרך בעל התפקיד. ביום 25.4.2021 הגישו החייבים לבית המשפט חלק מן המסמכים שאמורים היו להמציא למנהל המיוחד.

ביום 20.5.2021 עתר המנהל המיוחד להורות לחייבים לשתף פעולה עמו ולמסור את המסמכים הדרושים. זאת משום שמהצהרת החייב עולה שהחייב קיבל סך של 50,000 ₪ בשנת 2013 על חשבון חלקו בעיזבון סבו ולמרות בקשות המנהל המיוחד לא הראה החייב את השימוש שנעשה בכספים אלו. נוסף על האמור התברר למנהל המיוחד כי במהלך השנים נלקחה הלוואה נוספת ונפדו כספים מחברות ביטוח שונות, ומאלה נפדו חובות שונים.

בהחלטתי מיום 20.5.2021, הוריתי לחייב לספק מידע מלא למנהל המיוחד ואם לא יעשה כן עד ליום 2.6.2021 – יבוטל ההליך ללא התראה נוספת. ביום 7.7.2021 עתר המנהל המיוחד לביטול ההליך בשל הימנעות החייבים משיתוף פעולה והמצאת מסמכים מהותיים למנהל המיוחד.

המנהל המיוחד ביצע מסירה באמצעות הפקס למשרד ב"כ החייבים, אולם לא זכה למענה ולאישור מטעם ב"כ החייב כי הבקשה וההחלטה התקבלו במשרדו. בנוסף ניתן לראות כי ב"כ החייבים צפה בבקשות המנהל המיוחד ובהחלטות.

דיון והכרעה
בנסיבות אלו, כאשר החייבים אינם משתפים פעולה עם ההליך, אינם מציג מסמכים דרושים ומהותיים, אינם נשמעים להחלטות בית המשפט וקיים חשש כי הם מבצעים העדפת נושים אסורה , אין לי אלא לקבוע כי החייב אינם נוהגים בתום לב ומנצלים את ההליך לרעה ואינם זכאי להגנות שמספק לו ההליך בהתאם לפקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], התש"ם-1980.

משלא ראיתי איזו תועלת תצמח לנושים מניהול הליך באופן בו נוהגים החייבים, אני מורה על ביטול הליך הפש"ר וביטול צו כינוס הנכסים וכן ואני דוחה את הבקשה להכריז על החייב ים פושט י רגל.

צו עיכוב היציאה מהארץ נגד החייבים יישאר בתוקפו עד ליום 14.10.2021 ואז יבוטל.

המנהל המיוחד ימציא החלטה זו לחייבים.

ניתן היום, ו' אב תשפ"א, 15 יולי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גיל ברגר
נתבע: שלומי מזרחי
שופט :
עורכי דין: