ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שושנה אברבנל נגד אירדה אגרונוב :

בפני כבוד ה רשם בכיר יניב לוזון

תובעת

שושנה אברבנל

נגד

נתבעת
אירדה אגרונוב

פסק דין

התובעת הגישה תביעה כנגד הנתבעת בקשר לשכירות דירה על סך של 18,000 ₪.
לטענת התובעת הנתבעת עזבה באופן מיידי את הדירה ללא מתן התראה והינה חייבת שני חודשי שכירות. צבעה את הדירה באופן לא מקצועי. נשארו בקירות חורים, ארון חשמל הרוס.
מנגד טוענת הנתבעת כי התובעת השכירה יח"ד נוספת וניצלה את ההנחה הקיימת לה בארנונה. חשבונות המים והחשמל הוכפלו. בחוזה לא צוינה תקופת ההודעה המוקדמת. המפתח הושאר בתיבת הדואר. בנה צבע את הדירה. התובעת סירבה לאפשר לבן לאטום את החורים.
דיון
בדיון שהתקיים התברר כי הנתבעת המשיכה להתגורר בדירה לאחר תקופת החוזה בהסכמה. הנתבעת העידה:
"אני אמרתי שלא אני עוזבת ביולי. החוזה נגמר במאי. הודעתי לה שאני עוזבת במאי. ביקשתי שביולי עוזבת"
וכן
"לא יצאתי במאי כי לא מצאתי דירה אחרת אבל שילמתי את יוני. לא חתמתי על חוזה נוסף."

גם בחוזה החתום בין הצדדים לא צוינה תקופת ההודעה המוקדמת. עזיבתה של הנתבעת היתה ידוע לפיכך לא מצאתי לחייב את הנתבעת בשכר דירה בדין הודעה מוקדמת.
בנה של הנתבעת העיד: "עזבנו את הדירה ב 11.7. חודש האחרון ששילמנו יוני."
לא הוצגה בפניי קבלה על צביעה ומאידך ראיתי תמונות של הדירה צבועה ע"י בנה של הנתבעת. זאת ועוד בקשר לחורים בקיר הנתבעת העידה כי לא ניתן לה לבצע את העבודה.
בן הנתבעת העיד:
"אני ובת זוגתי באנו לנקות ולצבוע את הקירות. הבת זוג שלי ראתה שהיא קילפה את כל הקירות עם מפתח. אני צבעתי והבת זוג שלי ניקתה. אמרתי לה שאחזור לתקן את השקעים והכל והיא צרחה עלי. היתה מיטה שהיתה תמיד על אבנים, היא לקחה והביאה למיטה מכות, והיא עשתה עם מפתח על הקיר ואמרתי לה שאני יבוא שוב לצבוע."
הגם שלא הוגש תחשיב מדויק הרי שהתובעת נהנתה מההנחה של הנתבעת במוסדות השונים וכלל שלא נערך תחשיב הרי שהנתבעת זכאית להחזר מהתובעת.
יום למחרת הדיון הגישה התובעת "שיקול והבנה לפני מתן פסק דין לא צודק" בה מלינה התובעת על הצעת פשרה שניתנה במהלך הדיון ושנדחתה ע"י הצדדים. למסמך צורף הזמנה /קבלה לרכישת מזגן שכביכול היה בקשה של הנתבעת להמשיך להתגורר עד לסוף השנה. כן הגישה תגובה לתגובת הנתבעת וקובץ תמונות.
הנתבעת בתגובה מציינת כי שכר הדירה שולם מראש, מנעול נשאר בתיבת הדואר. התובעת צרפה פיסת נייר ולא חשבונית או רבלה. החשבונית שצורפה ע"ס של 318 ₪ לא ברור מה נרכש ולאיזה צורך. ביצעו עבודת צביעה באופן מיטבי וצילום לאחר הצביעה הוצג בפני בית המשפט. המזגן הותקן בשנת 2019 ולא בשנת 2020 כך שלא ניתן ללמוד מכך דבר לעניין הסכמה להישאר בשנת 2020.
ניסיון לבצע מקצה שיפורים לאחר דיון הוכחות אינו ראוי ויש בו לפגוע בהליך תקין. ככל שלצד יש ראיות עליו להביאם לדיון ולא להפתיע את בית המשפט למחרת הדיון וכן את הצד השני .
לגופם של דברים כפי שצוין לעיל בהעדר סעיף בחוזה ובהעדר הסכם כאשר התקנת המזגן נעשתה שנה קודם לכן ולאור הכחשת הנתבעת לא ניתן לקבל טענה זאת כהסכמה להישאר בדירה עד לסוף השנה . כמו כן הומצא אישור עם כתב משורבט על מעטפה של בנק שלא ידוע מי כתבו ולא על נייר רישמי של הצעת מחיר ובשל כך יש לדחותו. לעניין מצב הדירה שמעתי את הצדדים בדיון וצפיתי בתמונות בדיון כאשר התמונות שהוגשו לאחר הדיון אל ידוע מתי צולמו ביחס לחומריםש הוצגו בדיון.
מכל המקובץ ולאחר ששמעתי הצדדים התובעת לא הוכיחה את נזקיה ואת עלותם. אין הסכמה לגבי תקופת ההודעה המוסכמת בתקופתה שמחוץ לחוזה. יתרה מזאת ייתכן והתובעת חייבת לנתבעת כספים ככל ולא קיבלה החזר על ההנחה שקיבלה התובעת עבור הדיירת ביחידת הדיור.
התביעה נדחית. כל צד יישא בהוצאותיו.
המזכירות תמציא פסק הדין לצדדים ותסגור התיק.
ניתן היום, ו' אב תשפ"א, 15 יולי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שושנה אברבנל
נתבע: אירדה אגרונוב
שופט :
עורכי דין: