ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ההסתדרות הכללית החדשה נגד מכון בית דוד :

לפני: כבוד השופטת שרה שדיאור

המבקשת:
ההסתדרות הכללית החדשה
ע"י ב"כ: עו"ד ירון סיני

-
המשיבה:
מכון בית דוד
ע"י ב"כ: עו"ד אופיר טל ועו"ד לואיז ספורטס

החלטה

לפני בית הדין בקשת המבקשת להקדמת מועד הדיון הקבוע ליום 13.1.22.
ביום 22.3.21 ניתנה החלטה לפיה התיק הועבר לטיפולי. וב"כ הצדדים נדרשו להגיש הודעת עדכון עד ליום 18.4.21.
ביום 22.4.21 הודיע ב"כ המבקשת כי טרם מוצה הליך המו"מ בין הצדדים והמבקשת תגיש הודעת עדכון בעוד 30 ימים.
ביום 26.5.21 הודיע ב"כ המבקשת כי לא עלה בידי הצדדים להגיע להסכמות וכי אין מנוס מהכרעה של בית הדין בבקשת הצד מטעם ההסתדרות. לשם כך התבקש בית הדין לקבוע בהקדם מועד לדיון בפניו במעמד הצדדים.
נוכח בקשת המבקשת לקבוע דיון דחוף, נקבע דיון ליום 11.7.21.
ביום 29.6.21 הגיש ב"כ המבקשת בקשה לדחיית מועד הדיון בשל ישיבת הוכחות בתיק אחר, שנקבעה לאותו מועד. מדובר בסע"ש ולא בסכסוך קיבוצי, ובתיק שנפתח לאחר תיק זה, ומשכך ניתן היה להניח כי הדיון בתיק זה אינו דחוף.
צוין כי הבקשה הוגשה בהסכמה ובהמשך הוגשו מועדים מוסכמים.
המועדים שהוצעו לא התאימו ליומנו של בית הדין, ולפיכך נקבע הדיון ליום 13.1.22.
ביום 1.7.21 הוגשה בקשת המבקשת להקדמת מועד הדיון לאחד המועדים המוסכמים שהוגשו, או לכל המאוחד מיד לאחר פגרת הקיץ. ב"כ המבקשת ציין כי ביום 18.7.21 צפויה להתקיים ישיבת מו"מ בין הצדדים בפני עו"ד ורבנר, אולם אין היא צפויה לעסוק במחלוקות המשפטיות בין הצדדים. עוד צוין כי נדרשת התערבותו הדחופה של בית הדין על מנת לסיים את הסכסו ך, וכי במצב הנוכחי, כאשר המשיבה מתייחסת להסכם הקיבוצי כאילו פג תוקפו, מתאפשרת פגיעה קשה בזכויות העובדים ובהתארגנות העובדים בעמותה.
המשיבה התנגדה לבקשה וטענ ה כי עוד במסגרת התגובה לבקשה לדחיית מועד הדיון, הסכימו לבקשה קולגיאלית, אולם סברו כי אין מקום לדיון ואין להסתדרות זכות לפנות לבית הדין בנושא וביקשו כי תוכנס פיסקה מטעמם, אולם ב"כ המבקשת הגיש את הבקשה בטרם העבירו את הנוסח. ב"כ המשיבה פרטו טענותיהם בעניין התנהלות ב"כ המבקשת והדגישו שאינם מסכימים להקדמת מועד הדיון והמועדים ש"הוסכמו" אינם משקפים את המציאות.
לטענת ב"כ המשיבה, בנוגע לטענת המבקשת כי ההסכם הקיבוצי בתוקף, ציינה כי בהסכם נקבע כי ככל שהוועד וההסתדרות לא יישבו את חילוקי הדעות ביניהם "תועבר כל מחלוקת כאמור להכרעתה של הממונה האזורית על יחסי עבודה במחוז ירושלים והדרום, אשר תכריע בה ע"פ שיקול דעתה ומיטב שיפוטה". ביום 3.6.20 (לאחר הגשת בקשת המבקשת) מסרה כבוד הממונה "פסק בוררות בעניין סכסוך בית דוד". המבקשת לא צירפה את פסק הבוררות לבקשתה לקביעת מועד הדיון, והסתירה מבית הדין שמדובר במעשה עשוי ואין לה זכות לשוב ולפתוח את הסכסוך הקיבוצי פעם נוספת.
עוד טענה המשיבה כי המבקשת מבקשת להחזיר לחיים הליכים לא רלוונטיים, ולו בשל כך שחל שינוי מהותי בעובדות הבקשה, ונוסחה לא רלוונטי לאור ההתפתחויות בתיק. המבקשת אף לא נימקה מדוע יש צורך בדיון דחוף, כאשר חלפה למעלה משנה מאז שניתן פסק הבוררות. המשיבה ביקשה להותיר את מועד הדיון על כנו ולקצוב מועד להגשת תגובה מפורטת של המשיבה לבקשת ההסתדרות לחדש את ההליכים בתיק.
לאחר ששקלתי טיעוני הצדדים ועיינתי בהסכם הקיבוצי המיוחד וכן בפסק הבוררות, מצאתי כי יש מקום לקבוע דיון המוקדם מהמועד שנקבע, ואף נוכח נימוקי הבקשה והתגובה, ישיבת יום 13.1.22 בטלה.
נקבע לדיון ליום 31.10.21 בשעה 09:00. לדיון יתייצב גם מי שמוסמך לקבל החלטה.
המשיבה תגיש תגובה מפורטת לבקשת ההסתדרות לחידוש ההליך עד ליום 8.8.21 וימי הפגרה בכללם.
המבקשת תגיש תשובה לתגובה, עד ליום 4.9.21 וימי הפגרה בכללם.בה תתיחס לכלל טענות המשיבה לרבות הטענה בדבר היות פסק הבוררות מיצוי נשוא ההליך.
לא ינתנו אורכות נוכח מועד הדיון.
למעקב מזכירות.
ניתנה היום, כ"ז תמוז תשפ"א, (07 יולי 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: ההסתדרות הכללית החדשה
נתבע: מכון בית דוד
שופט :
עורכי דין: