ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין וסים עאקלה נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני:

כבוד השופט עמי רוטמן

התובע
וסים עאקלה

ע"י ב"כ: עו"ד עימאד נאסר
-
הנתבע
המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ: עו"ד יפה רוטשילד

פסק דין

בהתאם לבקשת הצדדים, התביעה נמחקת.

בכל הנוגע לשאלת ההוצאות, נחלקו הצדדים.

לטענת התובע, יש לחייב את הנתבע בהוצאותיו בהליך בשל העובדה שלא עלה בידו לקבל מן הנתבע את ההחלטה בעניין נכותו, וזאת חודשים רבים מאז נבדק ע"י הנתבע, וחרף פניותיו המרובות לקבלת החלטה זו. התובע הוסיף וטען כי לא קיבל קוד אינטרנט מהנתבע שבאמצעותו יכול היה להתעדכן בהחלטה, וכן שההחלטה נשלחה לכתובתו חסרה של התובע , למרות שכתובתו המלאה מצויה בידי הנתבע. זאת ועוד, בעקבות התעלמות הנתבע מייפוי הכוח שצורף ע"י ב"כ הנתבע, האחרון לא עודכן אף הוא לגבי ההחלטה האמורה. לאור האמור, לטענת התובע, הוא נאלץ לפנות אל בית הדין לקבלת סעד בעניינו.

הנתבע, מנגד, התנגד לפסיקת הוצאות נגדו. הנתבע טען, בין היתר, כי למבוטח קוד סודי לאתר האישי והוא אף ביצע פעולות באתר זה באמצעות הקוד , וכי באתר הופיעה ההחלטה מושא התביעה. בנוסף, לטענת הנתבע נשלח לתובע מסרון לנייד בחודש אוקטובר 2020 וכי התשלום שלו היה זכאי התובע שולם לחשבונו עוד באותו חודש. עוד לטענת הנתבע, פרטי ב"כ התובע אכן לא עודכנו אצלו חרף ייפוי הכח שהוגש, אולם לטענתו שלח את ההחלטה לתובע באמצעות הדואר, ולמרות שהכתובת של התובע אליה נשלחה ההחלטה אינה כוללת את כל הפרטים, די באותם פרטים (ת.ד ומיקוד), על מנת שיגיע אל יעדו. עוד טוען הנתבע, לא ברור מדוע התובע לא טרח לעדכן את בא כוחו בהחלטות שקיבל, וכי לב"כ התובע אין מעמד עצמאי בתביעות נגד הנתבע.

שקלתי את טענות הצדדים. מחד גיסא, לא מצאתי פגם בעובדה שמכתבו של הנתבע נשלח לכתובתו של התובע הכוללת ת.ד. ומיקוד בלבד. אשר לטענת התובע כי לא קיבל קוד גישה לאתר האישי, צורפו מסמכים המעידים כי ביצע פעולות באתר שהגישה אליו היא באמצעות אותו קוד. כן הבאתי בחשבון את העובדה שכבר בחודש אוקטובר נשלח לתובע מסרון בדבר אישור התביעה וכי התשלום הועבר לחשבונו עוד באותו חודש. עוד הבאתי בחשבון את העובדה שלא ברור מדוע התובע לא עדכן את בא כוחו בהחלטות שקיבל ובסכומי הכסף שהופקדו לחשבונו. מנגד, הבאתי בחשבון את העובדה שחרף הגשת ייפוי כח לתיק, ההחלטה לא נשלחה לב"כ ובנוסף, פניותיו של ב"כ התובע טרם הגשת התביעה לא נענו. בנסיבות אלה, ולאור השלב בו הסתיים ההליך, מצאתי לחייב את הנתבע בתשלום הוצאות מופחתות לתובע בסך של 500 ₪, אשר ישולמו תוך 30 יום ממועד המצאת פסק הדין לנתבע. ככל שההוצאות לא ישולמו תוך המועד האמור, יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק ממועד פסק הדין ועד לתשלומן המלא בפועל.

ניתן היום, כ"ז תמוז תשפ"א, (07 יולי 2021), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .


מעורבים
תובע: וסים עאקלה
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: