ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מוהנד טוויל נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני:

כבוד השופט עמי רוטמן

התובע
מוהנד טוויל

ע"י ב"כ: עו"ד עלאא סבאח
-
הנתבע
המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ: עו"ד ענבל לש

פסק דין

בהתאם לבקשת התובע, התביעה נמחקת.

לטענת התובע, יש לחייב את הנתבע בהוצאותיו בהליך זה, שכן הנתבע הכיר בתאונת העבודה שקרתה לו רק כשנה וחצי לאחר שפנה אליו לראשונה, וכי הנתבע לא טרח להשיב לפניותיו הרבות במשך תקופה זו ולטפל בבקשתו, אלא רק לאחר שפנה אל בית הדין לשם קבלת סעד.

הנתבע מצידו, השאיר לשיקול דעת בית הדין את עניין ההוצאות, תוך שהפנה את תשומת לב בית הדין לאישור תביעתו של התובע על ידו, ולמועדים בהם פעל תוך חיסכון בזמן משפטי. טרם אישור התביעה, ביקש הנתבע שהות על מנת לבחון עמדתו נוכח מסמכים חדשים שלטענתו צורפו לכתב התביעה, אולם לא הבהיר באילו מסמכים מדובר.

שקלתי את טענות הצדדים. מעיון במסמכים המצורפים עולה כי התובע המציא מסמכים רבים לנתבע עוד בשנת 2020, וכן שלח מספר תזכורות בנוגע לתביעתו זו , אשר לא זכו למענה. הנתבע אישר את התביעה להכרה בתאונת התובע רק בעקבות פנייתו של התובע אל בית הדין. מנגד, הבאתי בחשבון את השלב בו הסתיים ההליך, וללא שהתקיים בו דיון כלשהו.

בנסיבות האמורות, ובמיוחד לאור התעלמות הנתבע מפניות התובע במהלך חודשים רבים שקדמו להגשת התביעה לבית הדין וכן לאור העובדה שלא ברור אילו מסמכים חדשים הוגשו במסגרת התביעה לבית הדין, אם בכלל, יישא הנתבע בהוצאות התובע בסך 2,200 ₪, אשר ישולמו תוך 30 יום ממועד המצאת פסק הדין לנתבע. ככל שההוצאות לא ישו למו תוך המועד האמור, יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק ממועד פסק הדין ועד לתשלומן המלא בפועל.

ניתן היום, כ"ז תמוז תשפ"א, (07 יולי 2021), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .


מעורבים
תובע: מוהנד טוויל
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: