ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיטל אלזרקי נגד חברת פרטנר תקשורת בע"מ :

בפני כבוד ה רשם בכיר אדי לכנר

משיבה

חברת פרטנר תקשורת בע"מ

נגד

מבקשת
מיטל אלזרקי

החלטה

רקע להגשת הבקשה:

לפני התנגדות לביצוע תובענה על סכום קצוב בסך של 6,274 ₪ ובקשה להארכת מועד להתנגדות שהגישה המבקשת לפי תקנה 109 לתקנות ההוצאה לפועל, התש"ם-1979 (להלן: "התקנות" או "תקנות הוצל"פ" בהתאמה). לאחר עיון הגעתי למסקנה כי יש לקבל את הבקשה להתנגדות ולהארכת מועד ולהורות על מתן רשות להתגונן.

טענות הצדדים:

המבקשת הצהירה כי החוב הנטען לא שייך לה; כי החתימה שמופיעה על פרטי העסקה עם המשיבה אינה חתימתה; כי בתקופה בה המשיבה טוענת כי היא ביצעה את העסקה לא היה לה כלל כרטיס אשראי או חשבון בנק.

עוד טענה כי פנתה למשטרה והתלוננה על אישור קניה שבוצע על ידה, וכי היא מעולם לא קנתה או רכשה מוצרים מהמשיבה ואינה חבה לה דבר וכי אינה לקוחה שלה.

ביום 27.6.21 התקיים לפני דיון בו המבקשת דבקה בטענותיה והוסיפה כי לא הגישה בקשתה להתנגדות במסגרת הזמנים הקבועים בתקנות הוצאה לפועל מאחר והיא אם חד הורית והייתה "שנת קורונה" כאשר קיבלה את האזהרה ונאמר לה כי היא יכולה להגיש את ההתנגדות בשלב מאוחר יותר.

עוד העידה כי היא לא ידעה איך לפעול בעניין ובגלל מגפת הקורונה ששררה במדינה היא לא יצאה מהבית ואת כל הבירורים היא עשתה דרך הטלפון. עוד העידה כי היא לא מיוצגת בידי עו"ד שיוכל להסביר לה כיצד לפעול מאחר ואין לה די כסף "לא ידעתי. אני לא ידעתי אך לפעול אני לא יצאתי מהבית הכל נעשה דרך הטלפון לא ידעתי אך לטפל בסיפור הזה. אין לי כסף לקחת עו"ד" (עמוד 2 שורות 19-20 לפרוטוקול).

המבקשת העידה כי את כל העדות אשר היא מוסרת ביום הדיון היא לא מסרה בתצהיר מאחר ובהוצאה לפועל נאמר לה לכתוב תצהיר קצר "זה מה שאנמר לי בהוצלפ לעשות תצהיר קצר" (עמוד 2 שוורה 24 לפרוטוקול).

המבקשת הוסיפה כי לא יכלה לרכוש מוצרים מהנתבעת מאחר ואין לה כרטיס אשראי או חשבון בנק ולא ניתן ללא אמצעי תשלום לרכוש מוצרים.

המבקשת נשאלה הכיצד היא טוענת כי היא לא רכשה מוצרים מהמשיבה וזאת לאחר שקיימות הקלטות שיחות מהן עולה כי אכן רכשה מוצרים מהמשיבה והשיבה, "לא היתה שיחה כזו" (עמוד 3 שורה 7 לפרוטוקול).

ב"כ המשיבה טען כי אין לקבל את בקשת המבקשת מאחר ובבקשתה אין בקשה להארכת מועד. עוד טען כי הבקשה הוגשה באיחור ניכר וכי למבקשת אין טיעון מהותי בכדי לקבל את בקשתה להתנגדות וכי טענותיה לא נתמכות בתצהיר כפי שנדרש.

דיון והכרעה:
לאחר ששמעתי את עדות המבקשת אני מקבל את הבקשה להתנגדות והארכת מועד להתנגדות ואפרט טעמי:

אשר להארכת המועד – אמנם הבקשה להתנגדות הוגשה לא במועד (הוגשה כ-9 חודשים לאחר קבלת המסירה), אך צורפה בקשה להארכת מועד בה נטען כי המבקשת אינה מיוצגת על ידי עו"ד מאחר ולטענתה אין לה כסף לשלם לייצוג.
בנוסף בעדותה העידה כי הבקשה הוגשה באיחור מאחר ובאותה תקופה בה האזהרה הומצאה לה מגפת הקורונה החלה להתפשט בארץ, והמדינה בחודש אפריל 2020, הייתה שרויה בסגר. כתוצאה מכך העידה כי לא יצאה מביתה ובעקבות כך שאין לה כסף לייצוג עו"ד וכי הייתה מודעת כי התקנות מגבילות בזמן להגשת בקשה להתנגדות מרגע המסירה. עוד העידה כי נאמר לה בהוצאה לפועל כי היא יכולה להגיש את הבקשה בשלב מאוחר יותר וכך עשתה. השיקול המרכזי בהארכת מועד הינו סיכויי ההגנה . מאחר וניתן טעם מסוים לאורכה יחד עם טענת הזיוף שבעלתה המבקשת מביאים למסקנה שיש להאריך לה את המועד.

לגופו של עניין, המבקשת טוענת כי היא לא חתמה על העסקה . מעיון בבקשה עולה כי במספר מסמכים שונים כגון: תצהיר המבקשת, טופס בקשה להתנגדות לביצוע תובענה, טופס תצהיר מוסר וכו' ישנן חתימות אך אלה על פני הדברים – אינן זהות. טענה זו ראויה להתברר במסגרת התביעה, במיוחד לאור טענתה כי כלל אין ברשותה אמצעי תשלום.

המשיבה טוענת כי יש לה הקלטות אלם בשלב זה לא ניתן להגישם וטענת המבקשת לא נסתרה בחקירתה ואני קובע כי לא מדובר בהגנת בדים.

בהתאם להלכה הפסוקה; רע"א 8123/18 נעמי זריהן נ' עמידר החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ (פורסם בנבו, 11.12.2018)‏‏ "מבקש הרשות להתגונן רשאי להסתפק בטענות הגנה-לכאורה ולו בדוחק, אך עליו לפרט בתצהיר מטעמו את העובדות שעליהן מבוססות טענותיו. הנטל המוטל על המבקש אינו רב, אך הוא קיים." וגם ראה; ת"ט (שלום נת') 13327-12-11 נס - דן 1996 בע"מ נ' עדן לבונה - בנין השקעות ויזום (2000) בע"מ (פורסם בנבו, 25.03.2012)‏‏ "על המבקש לעמוד בנטל מינימלי ולהראות כי בפיו הגנה לכאורה, ולו בדוחק, אשר אם תוכח תהווה מגן מפני התביעה. בשלב זה אין בית המשפט נכנס לבירור אמיתותן של העובדות הנטענות בתצהיר ודי לה לגרסתו שלא תקרוס תחתיה בחקירה הנגדית על התצהיר"

משניתנתה רשות להתגונן אני מורה על ביטול הגבלות בהוצאה לפועל ועיכוב ההליכים בתיק ההוצאה לפועל.

תצהיר המבקשת ישמש כתב הגנה.

ראיות התובעת תוגשנה עד יום 30.9.21. הנתבעת תגיש ראיותיה עד יום 31.10.21.

קובע את התיק לישיבה מקדמית ליום 30.11.2021 שעה 12:30.

ניתנה היום, כ"ז תמוז תשפ"א, 07 יולי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מיטל אלזרקי
נתבע: חברת פרטנר תקשורת בע"מ
שופט :
עורכי דין: