ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חיים טוויזר נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד סגן הנשיא השופט צבי פרנקל

התובע:
חיים טוויזר
ע"י ב"כ: עו"ד מיכאל לנג

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד לינוי אוזן

פסק דין

1. ביום 24.6.21 הוריתי על מחיקת התביעה לאחר שהמומחית מטעם בית הדין קבעה ביום 25.5.21 שממוצע תדרי הדיבור באוזן שמאל 19 דציבל ובאוזן ימין 23 דציבל.

2. התובע ביקש לבטל את פסק הדין וביקש לצרף למומחית בדיקות שמיעה קודמות שעשה בשנת 2018. ב"כ הנתבע ביקשה לדחות את התביעה מאחר שיש להעדיף את בדיקת השמיעה המאוחרת יותר שבה נמצא כי שמיעתו של התובע טובה יותר.

3. לאחר שבחנתי את טענות הצדדים הגעתי למסקנה שדין התביעה להימחק. ככל שמצבו של התובע יחמיר הוא יהיה רשאי להגיש תביעה חדשה למוסד לביטוח לאומי והיא תיבחן כמקובל.

4. בהחלטה מיום 13.1.21 קבעתי שבדיקת השמיעה מיום 13.2.19 תועבר לבחינתה של המומחית מטעם בית הדין שכאמור קבעה שהתובע לא עומד בתנאי הסף.

5. התובע הפסיק לעבוד בחברה בה טען לחשיפה לרעש מזיק ביום 28.2.17 ויש להפעיל את כלל הבדיקה הטובה ביותר ועל פי בדיקה השמיעה של מכון אתי ישראל מיום 13.2.19, התובע אינו עומד בתנאי הסעיף שנקבעו בחוק. זאת ועוד, הטנטון תועד לראשונה ביום 12.3.18 לאחר שהתובע חדל לעבוד אצל המעסיק שאצלו טען שנחשף לרעש מזיק. מבדיקת השמיעה מבית חולים סורוקה מיום 23.6.18 אין התאמה בין SRT לבין PT. כאמור יש להעדיף את בדיקת השמיעה מיום 13.2.19 שהיא הבדיקה האחרונה. בהלכת אליאס נקבע שיש להעדיף את בדיקת השמיעה המאוחרת יותר ואשר בה נמצא כי שמיעתו של התובע טובה יותר כי לא ייתכן שבנזקי שמיעה עקב חשיפה לרעש תחול הטבה בשמיעה עם הזמן. בסיכומיו הפנה התובע להלכת אלון אולם לאחר הלכת אלון חזר בית הדין הארצי על הפסיקה שיש להעדיף את הבדיקה המאוחרת יותר.

6. התביעה נמחקת ללא צו להוצאות.

7. ככל שמצבו של התובע יחמיר הוא רשאי להגיש תביעה חדשה למוסד לביטוח לאומי והיא תיבחן כמקובל.

ניתן היום, כ"ז תמוז תשפ"א, (07 יולי 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: חיים טוויזר
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: