ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עודד חדד נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט הבכיר שאהר אטרש

העותר:

עודד חדד
ע"י ב"כ עוה"ד ספדי סעאדה

נגד

המשיבה:
מדינת ישראל - רשות מקרקעי ישראל

החלטה

החלטה זו דנה בסמכותו של בית משפט זה לדון בעתירה.

ביום 3.9.2019 נתן בית משפט השלום בנצרת (כבוד השופטת הבכירה רים נדאף) פסק דין בת"א 12612-05-15, במסגרתו קיבל את תביעת רמ"י והורה על סילוק ידם של הנתבעים מהמקרקעין מושא התביעה והשבת החזקה בהם לידי רמ"י. ערעור שהוגש על פסק הדין נדחה, והוא הפך לחלוט. פסק הדין הוגש לביצוע בלשכת ההוצאה לפועל.

העותר, בנו של הנתבע 4 בת"א 12612-05-15, הגיש ביום 9.5.2021 למשרד החקלאות בקשה להרשאה לשימוש בחלק מהקרקע החקלאית מושא פסק הדין הנ"ל, לזמן קצר למטרת מרעה ולמטרת עיבוד עונתי. לטענתו, הוא פנה באמצעות ב"כ אל רמ"י (המשיבה) בבקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין (פינוי הקרקע) עד למתן החלטה בבקשה שהגיש למשרד החקלאות.

בזיקה להחלטתי מיום 30.6.2021, הגיש העותר "הבהרה בעניין סמכות עניינית", במסגרתה טען, כי העתירה לא באה לתקוף פסק דין חלוט, אם כי החלטת רמ"י בדבר מועד ביצוע פסק הדין והחלטתה שלא לדחות את הפינוי עד למתן החלטה בבקשה שהגיש העותר למשרד החקלאות (סעיף 4).

כל עניין הנוגע לפסק הדין הנ"ל, לרבות מועד ביצועו, אינו נמצא בגדר סמכותו של בית משפט זה ואינו מסוג העניינים שבית המשפט לעניינים מינהליים מוסמך לדון בהם בהתאם לסעיף 5(1) לחוק בתי המשפט לעניינים מינהליים, התש"ס-2000 (להלן: "החוק"). החלטת רמ"י בדבר עיתוי ביצוע פסק הדין ופינוי המקרקעין אינה מצויה בגדר החלטות רמ"י המנויות בתוספת הראשונה לחוק שבית משפט זה מוסמך לדון בהם (ראו: סעיף 59 לתוספת הראשונה לחוק).

אשר על כן, ובהעדר סמכות עניינית של בית משפט זה לדון בעתירה המינהלית עסקינן, אני מורה על דחייתה על הסף.

בנסיבות העניין, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ז תמוז תשפ"א, 07 יולי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עודד חדד
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: