ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמיר אלהזייל נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת שוש שטרית

המבקש

אמיר אלהזייל
ע"י עו"ד ליאור כהן

נגד

המשיבה
מדינת ישראל – פרקליטות דרום
ע"י עו"ד הדס עמר

החלטה

במסגרת בקשה לפי סעיף 74 לחוק סדר הדין הפלילי (נוסח משולב)- תשמ"ב -1972, עותר המבקש באמצעות בא כוחו , להעביר ל עיון ההגנה רשימה של חומרי החקירה . במסגרת בקשה לפי סעיף 108 לחוק, עתר להעביר לידי ההגנה את תיק מח"ש ככל שישנו כזה, ועוד עתר לקבל את הרישום המשמעתי הפלילי של עדי התביעה 1-3 - השוטרים המעורבים באירוע מושא כתב האישום.

המבקש שנגדו הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של תקיפת שוטר, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ואיומים על השוטרים, מכחיש בתוקף את המיוחס לו כאמור וטוען כי מדובר בעלילת שווא, מכאן הרלוונטיות לעיון ברישום המשמעתי והפלילי של השוטרים המעורבים באירוע נשוא כתב האישום.

במהלך הדיון שהתקיים ביום 19.05.21, הוסכם בין הצדדים כי המשיבה תעביר רשימה סדורה של חומר החקירה לרבות החומרים החסויים, ובאשר לתיק מח"ש הוסכם כי ב"כ המבקש יפעל מול מח"ש בהקשר הזה ככל שיידרש לו הדבר ובשים לב לדברים שעלו במהלך הדיון.
מכאן, המחלוקת שנותרה בין הצדדים היא בשאלת עיון ברישום הפלילי והמשמעתי של השוטרים ככל שישנו כזה. במעמד הדיון העבירה המשיבה לעיוני את תיק החקירה והמסמכים הרלוונטיי ם לבקשה.

לאחר עיון בחומרים שהוגשו לעיוני ולאחר שחזרתי לעיין בטענות הצדדים במהלך הדיון לרבות קו ההגנה אותו פרס בהרחבה ב"כ המבקש ולרבות צפייה בסרטון שהציג במהלך הדיון מצאתי להיעתר חלקית לבקשה במובן זה שהמסמכים הנוגעים לע"ת 1 – סומנו על ידי מב'/1 ו מב/2 יועברו לעיונו של ב"כ המבקש, זאת ל אחר ששוכנעתי כי יש בהם לסייע להגנת הנאשם.

המשיבה תעביר לעיון ההגנה את המסמכים כאמור תוך 3 ימים מהיום .

תיק החקירה והמסמכים המסומנים יוחזרו למשיבה באמצעות עובדי הלשכה.

ניתנה היום, ז' תמוז תשפ"א, 17 יוני 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אמיר אלהזייל
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: