ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גדעון בן דוד נגד אמלוני :


בפני כבוד ה שופט אמיר ויצנבליט

התובע

גדעון בן דוד

נגד

הנתבעת
אמלוני - לבניין ולפיתוח בע"מ

החלטה

1. התובע עמד על פסיקת הוצאותיו בשל דחיית מועד ההוכחות. נקבע שעל הנתבעת לנמק מדוע לא תחוב בהוצאות כפי שהתבקש (סעיף 5 להחלטתי מיום 1.6.2021), וההנמקה לא הוגשה.

2. התביעה הייתה קבועה להוכחות ליום 2.6.2021. יום קודם לכן, ה-1.6.2021, שעה 15:44, הגישה הנתבעת בקשה דחופה לדחיית מועד הדיון בשל מצבו הרפואי של העד מטעם הנתבעת, שהוא גם בעליה ומנהלה. בבקשה נטען למצב רפואי ממושך יחסית (מזה מספר שבועות) . כן נטען שביום הדיון נקבעה לעד הנתבעת בדיקה רפואית.

התובע, בתשובתו לבקשת הדחייה , עמד בין היתר על מועד הגשת הבקשה יום קודם לדיון ובשעות אחר-הצהריים. התובע התנגד לבקשה ולחלופין עמד על פסיקת הוצאותיו לאור הפסד יום עבודה של העד מטעמו, והוצאות התובע ובא-כוחו אשר פינו את יומניהם והתכוננו לדיון ההוכחות.

בהחלטתי מיום 1.6.2021 הוריתי שהדיון ידחה. כאמור, גם נקבע שהנתבעת רשאית הגיש הנמקה בנוגע לחיוב בהוצאות, וזו לא הוגשה. עם זאת אציין שהוגשה תגובה לתשובה מטעם הנתבעת בגדר בקשת הדחייה , ולמען הזהירות לקחתי בחשבון את האמור בה.

3. לאחר ששקלתי בדבר, מצאתי שיש לחייב את הנתבעת בהוצאות לטובת התובע. אומנם, מצב רפואי הוא דבר הראוי להתחשבות ולהבנה . המצב הרפואי כשלעצמו אינו מצדיק חיוב בהוצאות. אולם, לא ניתן הסבר מניח את הדעת לשאלה, מדוע הוגשה בקשת הדחייה כה סמוך למועד הדיון. לעניין זה אסב את תשומת הלב לכך שהנתבעת טענה שלעד מטעמה גם נקבעה בדיקה רפואית ביום הדיון, אך להבנתי על הזימון לתור נרשם שהוא הונפק ביום 27.5.2021, כך שכבר במועד זה ידעה הנתבעת או יכולה הייתה לדעת שלא תוכל להתייצב לדיון (אציין כי בהחלטתי מיום 1.6.2021 הוסבה תשומת הלב לנושא התאריך המופיע על הזימון לבדיקה, וכאמור לא הוגשה הנמקה מצד הנתבעת בדבר הבקשה לחייבה בהוצאות). לזאת יש להוסיף כי התיאור בבקשת הדחייה הוא למצב רפואי נמשך יחסית , וגם בשל כך נראה שניתן היה להימנע מהגשת הבקשה ברגע האחרון. אדגיש היטב, פעם נוספת: לא המצב הרפואי הוא שמביא לחיוב בהוצאות, אלא העיתוי בהגשת הבקשה סמוך מאוד לדיון, שבהעדר הסבר מניח את הדעת מטעם הנתבעת נראה שהיה ניתן להימנע ממנו.

4. בשל העיתוי של הגשת בקשת הדחייה סמוך מאוד למועד ההוכחות, נגרמו לתובע לדבריו הוצאות, ומדובר בטענה סבירה בשים לב להכנה הנדרשת לישיבת הוכחות.

5. על כן, הנתבעת תשלם לתובע הוצאות משפט בסך 3,500 ש"ח ללא קשר לתוצאות ההליך.

ניתנה היום, ז' תמוז תשפ"א, 17 יוני 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גדעון בן דוד
נתבע: אמלוני
שופט :
עורכי דין: