ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם משה נגד ש.שלמה רכב בע"מ :

בפני כבוד ה שופט יובל וסרקרוג

תובעים

  1. אברהם משה
  2. הכשרה חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבעת
ש.שלמה רכב בע"מ

פסק דין

שתי תביעות שאוחדו בגין נזקי רכוש בעקבות תאונת דרכים שאירעה ביום 24.3.19 במגרש חנייה, כאשר כל אחד מהרכבים ביקש להכנס לאותה חנייה פנויה.

נהג התובעים טען, כי ביקש להיכנס לחנייה בנסיעה לאחור, כאשר רכבו נעמד בזווית לחנייה . לטענתו החל בנסיעה איטית לאחור ולפתע הגיע רכב הנתבעת, התפרץ לתוך החניה הפנויה בנסיעה קדימה בניסיון להקדים את רכב התובעים וכך גרם לתאונה.

נהגת הנתבעת מצידה טענה, כי כלל לא הבחינה ברכב התובעים שהמתין בסמוך לחניה ולכן בשעה שראתה שהחניה פנויה , ביקשה להיכנס אליה בנסיעה קדימה , שכן החנייה ממוקמת ישירות מול הכניסה למגרש החנייה.

הצדדים הסכימו כי פסק הדין יינתן ללא פירוט וללא הנמקה כולל אפשרות דחיה או קבלה מלאה של התביעה בהתאם לסעיף 79א' לחוק בתי המשפט (נוסח משולב), התשמ"ד-1984.

לאחר שבחנתי את מכלול חומר הראיות ואת טענות הצדדים, וכן התרשמתי מעדויות באופן בלתי אמצעי, מצאתי להשית אחריות משותפת על שני הצדדים לקרות התאונה, עם זאת מצאתי להשית על הנתבעת 60% מהאחריות לתאונה ועל התובעים 40%.

לתוצאה זו הגעתי, בין היתר , בשים לב ל תמונות שהוצגו של מגרש החניה, לכך שהחנייה שהתפנתה ממוקמת ישירות מול הכניסה לחנייה (תמונות בעניין הוגשו וסומנו ת/1), כמו גם העובדה שהתובעת טענה כי כלל לא הבחינה ברכב התובעים שביקש להיכנס לחניה. מהצד השני לקחתי בחשבון את העובדה כי נהג התובעים היה בנסיעה לאחור ולכן היה עליו לוודא כי השטח פנוי. עוד לקחתי בחשבון את מיקומי הפגיעות בכל אחד מהרכבים וכי הפגיעה ברכב הנתבעת היא גם בדלת הקדמית שמאלית ולא רק בחלק האחורי של האוטו, כפי שטענה בתחילה נהגת הנתבעת , משכך הפגיעה לא הייתה בשלבי סיום החנייה.

כמו כן לקחתי בחשבון את הטענות שפורטו בטופסי ההודעה של התאונה, בהשוואה לעדויות שלפני.

באשר לטענת הנתבעת כי התובעים שילמו פעמיים שכ"ט השמאי, הרי שהובהר כי אין מדובר בתשלום כפול, אלא תשלום שנעשה בשני חלקים.

לאור כל אלה, יש לחייב כל צד בסכומים שיפורטו להלן:

בתביעה 29249-09-19 – אברהם משה ואח' נ' שלמה רכב התובעים ביקשו לחייב את הנתבעת בסכום מצטבר של 14,131 ₪, סך כל הנזקים שנגרמו לרכב. כאמור בשעה שמצאתי שיש להשית על הנתבעת 60% מהאחריות לתאונה, יש לחייב את הנתבעת לשלם לתובעים את הסכומים הבאים:
8,479 ₪ (בעיגול – 60% מסכום התביעה ).
380 ₪ - מחצית ראשונה של אגרה.
2,000 ₪ - שכ"ט עו"ד
350 ₪ - שכר העד מטעם התובעים.

בתביעה 17176-11-19 – שלמה רכב נ' מינצרקסי – התובעת בתיק זה ביקשה לחייב את הנתבעים בסכום של 6,323 ₪ המורכבים מסכום הנזק בסך 5 ,806 ₪, ושכ"ט שמאי בסך 517 ₪. מאחר שיש להשית על הנתבעים 40% מהאחריות לתאונה, הנתבעים בתיק זה ישלמו לתובעת את הסכומים הבאים:
2,529 ₪.
2,000 ₪ - שכ"ט עו"ד.
380 ₪ - מחצית ראשונה של אגרת תביעה.
350 ₪ - שכר העדה.

כל הסכומים הנ"ל ישולמו כמפורט לעיל תוך 30 יום מהיום, שאם לא כן, יישאו הפרשי הצמדה וריבית על פי חוק מהיום ועד לתשלום המלא בפועל.

לאור ההסדר הדיוני שהושג ניתן פטור מתשלום מחצית שניה של אגרה בכל אחת מהתביעות.
כמו כן התחשבתי בהסדר הדיוני בפסיקת סכומי ההוצאות.

ניתן היום, ו' תמוז תשפ"א, 16 יוני 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אברהם משה
נתבע: ש.שלמה רכב בע"מ
שופט :
עורכי דין: