ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד סדן נגד א.ק קרן בטחונות :


לפני כבוד ה שופטת מיכל עמית - אניסמן

המבקשים

  1. דוד סדן
  2. רונית סדן

ע"י ב"כ עו"ד שאול ציוני ועו"ד רעות זייטלבך

נגד

המשיבה

א.ק קרן בטחונות
ע"י ב"כ עו"ד רון טורקלטאוב ועו"ד אליאור כביר

החלטה

לפניי בקשה למתן צו מניעה זמני שיאסור על המשיבה להמשיך ולנקוט בהליכי מימוש המשכנתא שנרשמה לטובתה על דירת המגורים ברח' היסמין 50, בתל אביב-יפו, הידועה כחלקה 73 בגוש 6150 (להלן: "הדירה"), בגין הלוואה שנטלו המבקשים ממנה, וזאת עד למתן פסק דין בתובענה שהגישו המבקשים במסגרתה עותרים הם, בין היתר, למתן פסק דין הצהרתי שלפיו הסכם ההלוואה האמור בטל .
המבקשים הגישו את בקשתם ביום 22.4.2021, במסגרתה טענו, כי שעה שכתב התביעה עוסק בפרשה מורכבת ומסועפת של תרמית והונאה, וכן שעה שמדובר בדירת המגורים של המבקשים, בה הם מתגוררים יחד עם ילדיהם, בני זוגם, ונכדיהם (ובסה"כ שבע נפשות), יש לעכב את הליכי מימוש המשכנתא על הדירה עד להכרעה בתובענה.
ביום 6.5.2021 הגישה המשיבה את תשובתה לבקשה, במסגרתה התנגדה לבקשה, ובין היתר, טענה כי הבקשה הוגשה בשיהוי ובחוסר תום לב ולא צורפו לה ראיות מספקות לכאורה. עוד טענה המשיבה, כי מאזן הנוחות נוטה לטובתה, שעה שחוב המבקשים כלפיה, בגינו פתחה בהליכי מימוש המשכנתא, הולך וגדל מיום ליום.
ביום 11.5.2021 התקיים בפני דיון בבקשה, במסגרתו נשמעו טענות הצדדים.
בסיום הדיון הגיעו הצדדים להסכמה, שלפיה בית המשפט ייתן צו מניעה זמני כמבוקש, בכפוף להפקדת בטחונות אשר בית המשפט יקבע את סוגם ואת גובהם, בטווח שבין היעדר בטחונות לסכום כולל של 250,000 ₪, זאת בהתאם להוראות סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 (להלן: "חוק בתי המשפט"), ללא הנמקה, ולאחר שכל צד יגיש טיעוניו בקצרה.
להסכמת הצדדים ניתן תוקף של החלטה.
המבקשים הגישו טענותיהם ביום 27.5.2021 ואילו המשיבה הגישה טענותיה ביום 13.6.2021.
לאחר שבחנתי את טענות הצדדים ואת הפסיקה הנוהגת , ושעה שהצדדים הסמיכו את בית המשפט לפסוק בהתאם להוראות סעיף 79א לחוק בתי המשפט, וזאת ללא הנמקה, בטווח האמור, מצאתי להורות כי יינתן צו מניעה זמני כמבוקש, שלפיו יעוכבו הליכי מימוש המשכנתא על הדירה עד להכרעה בתובענה דנן, וזאת בכפוף להפקדת ערבון, בדמות הפקדה במזומן או לחילופין, ערבות בנקאית אוטונומית, צמודת מדד וללא הגבלת תאריך פירעון, על סך של 100,000 ₪ וכן תופקד ערבות צד ג' של אזרח ישראלי בהתאם לנוהל בית המשפט, אף היא בסך של 100,000 ₪.
הערבויות תופקדנה תוך 30 יום. עם הפקדת הערבויות האמורות לעיל, ייכנס הצו לתוקפו.
ככל שלא תופקדנה במועד – תידחה הבקשה.

תזכורת פנימית ליום 18.7. 2021.

ניתנה היום, ו' תמוז תשפ"א, 16 יוני 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דוד סדן
נתבע: א.ק קרן בטחונות
שופט :
עורכי דין: