ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עמאר מרדאוי נגד א. פלדות בע"מ :

בפני כבוד הרשמת הבכירה, שרונה צור גינור

תובע

עמאר מרדאוי

נגד

נתבעים

  1. א. פלדות (2018) בע"מ ח.פ. 515809721
  2. אבראהים פודי

פסק דין

התובע הגיש תביעה כספית בסך 12,364 בגין נזקי רכוש לרכבו.

לטענת התובע, כאשר נהגה ברכב אשתו והרכב הפוגע נסע מולה באיטיות מאחר ומדובר בשכונה צפופה, בשלב מסוים נעמדה משאית הנתבעים והחליטה לחזור אחורה ללא התראה מוקדמת ופגעה ברכבה.

התובע הפנה לנזקים בחוו"ד השמאי מטעמו בסך 8,545 ₪ וכן תשלום שכ"ט שמאי בסך 819 ₪ ללא חשבונית והוצאות, כולל רכב חלופי בסך 3,000 ₪.

בכתב ההגנה טענו הנתבעים כי כאשר רכבם עצר בעצירה מוחלטת לפריקת סחורה כדין, רכב התובע פגע ברכבם מאחור.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות, שמעתי את העדות מטעם נהגת התובע וכן הנתבע 2 נהג הנתבעים והתרשמתי ישירות מהעדויות, עיינתי בתמונות ובטיעוני ב"כ הצדדים, באתי לכלל מסקנה כי דין התביע ה להתקבל בחלקה.

בהתאם להוראות תקנה 82(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ט – 2018 ינומק פסק הדין בתמצית.

הנהגת ברכב, אשת התובע העידה כי מדובר בכביש צפוף, המשאית נסעה לפניה ולפתע סימן לה מישהו לעצור, החל לחזור רברס ואף כי צפרה, הוא לא שמע ופגע ברכב. לפי עדותה, מאחוריה היה רכב והיא לא יכלה לחזור לאחור.

בחקירה הנגדית עמדה העדה על עדותה אשר הותירה רושם חיובי. היא חזרה על גרסתה ולא היו בה סתירות .

הנתבע 2 עד הנתבעים העיד כי הוא נסע ברחוב צפוף, כיוונו אותו, מי שחיכה לו ברחוב אמר לו לעצור והוא עצר או אז הנהגת באה ואמרה לו כי פגע ברכבה. הוא לא אישר נסיעה לאחור אך גם לא טען כי רכב התובע פגע בו מאחור כמתואר בכתב התביעה. לטענתו, הוא לא ראה סימני נזק ברכב התובע.

הנהג אמנם חזר בחקירתו הנגדית על הטענה כי לא נסע לאחור אך לא אישר את הגרסה בתביעה כי רכב התובע פגע מאחור. הוא טען כי לא ראה ולא שמע דבר ואישר כי אכן אשת התובע באה ואמרה לו כי הוא פגע ברכבה באופן המאמת את גרס תה.

לאחר התרשמות מהעדויות אני מקבלת את גרסת התובע כי רכב הנתבעים פגע ברכבו.

בעדות הנהגת לא היו סתירות ואילו גרסת הנתבעים לא תאמה את כתבי הטענות ביחס לטענה לפגיעה מאחור. הנתבע 2 אמנם טען כי לא שמע ולא ראה נזק אך מאחר ורכב הנתבעים הוא משאית והנזק ברכב התובע לא גדול אין בכך להפריך גרסת התובע.

מאחר ומדובר בנסיעה לאחור, מוטלת האחריות על הנתבעים אך למען הזהירות יופחת ביחס לאחריות סך 10% בגין החובות המוטלות על הנהגת הנוסעת בדרך עירונית צפופה.

באשר לנזקים, הוגשה חוו"ד שמאי ותמונות הנזק, כן הוגשה תמונת משאית הנתבעים.

העדה טענה כי הרכב תוקן אך לא הובאו קבלות ולכן יפסקו הנזקים הישירים בלבד, בניכוי המע"מ מאחר ולא הובאה ראיה לתשלום.

הנזקים, כולל שכ"ט שמאי מסתכמים בסך 8,004 ₪ ובהפחתת 10% ישלמו הנתבעים לתובע סך 7,204 ₪, שכ"ט עו"ד בסך 1,800 ₪ והחזר האגרה בסך 760 ₪.

הסכומים המפורטים ישולמו בתוך 30 יום, אחרת יישאו הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל.

ניתן היום, ז' תמוז תשפ"א, 17 יוני 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עמאר מרדאוי
נתבע: א. פלדות בע"מ
שופט :
עורכי דין: