ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שירביט חברה לביטוח בע"מ נגד מזיארב שמחה :

בפני כבוד השופטת הבכירה הדסה אסיף

תובעת

שירביט חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבע
מזיארב שמחה

פסק דין

התביעה היא לפיצוי בגין נזק שנגרם לרכב התובעת בתאונת דרכים.

התובעת טוענת שרכבה עמד בתחנת דלק והיא עסקה בתדלוק הרכב. לפתע הגיעה משאית הנתבע, נסעה משמאל לרכב בכוונה לצאת מתחנת הדלק ותוך כדי כך פנתה ימינה ופגעה בחלקו הקדמי שמאלי של רכב התובעת.

הנתבע מכחיש. לטענתו אכן היה מגע בין שני הרכבים, אך הוא נגרם משום שרכב התובעת נסע ופגע במשאית. הנתבע הודה שאכן התכוון לפנות , אך לטענתו עשה סיבוב גדול ולא יתכן שעשה סיבוב כפי שהוצג ע"י התובעת. לטענתו, התובעת לא עמדה ות ידלקה אלא היתה בנסיעה. לטענתו, כשהיה בנסיעה, כיוון אותו אדם נוסף ולכן לא יתכן שהתאונה ארעה כפי שהתובעת טענה.

שמעתי בדיון היום את שני הנהגים ואני מעדיפה את גרסת התובעת על פני גרסת הנתבע.

גרסת התובעת הותירה רושם מהימן מאוד והיא היתה עקבית וסדורה. העדה הסבירה מדוע נסעה המשאית משמאלה. עדותה, לפיה הרכב עמד והיה באמצע תדלוק, לא נסתרה. למעשה, תשובותיו של הנתבע בעניין הזה רק מחזקות את גרסתה . כאשר נשאל אם הנהגת השנייה היתה מחוץ לרכב בזמן התאונה, השיב תשובה מעורפלת: " לא ראיתי אם היתה בחוץ או בפנים, אבל לדעתי היא היתה בפנים... " (עמ' 4 ש' 18).

מעבר לכך, הנתבעת לא הביאה את העד הנוסף, שעל פי עדות הנהג מטעמה היה במקום , ומחדל זה פועל לחובת הנתבעת.

טעם נוסף, לכך שאני מעדיפה את גרסת נהגת התובעת , הוא משום שנהג הנתבעת תיאר את השיחה שכביכול היתה בינו לבין הנהגת לאחר התאונה וטען שאמר לה " נתמודד בבית המשפט ועד אז יש ביטוחים" (עמ' 5 ש' 5). זאת, אף שהתשובות שנתן ביחס לשאלה אם יש או אין ביטוח, היו מרובות סתירות, ולא הותירו רושם מהימן.

לכן, כאמור, אני מעדיפה את גרסת התובעת וקובעת שהנתבע הוא שאחראי לתאונה.

אשר לנזק – לכתב התביעה צורפה חוות דעת. חוות הדעת לא נסתרה. לא עלה בידי הנתבע ת לסתור את טענת התובעת והעדה מטעמה, לפיה כל הנזקים נשוא חוות הדעת, נגרמו לרכב בתאונה נשוא התביעה. עם כל הכבוד לב"כ הנתבע, הוא אינו יכול להעיד על כך שחלק מהחלקים והעבודות שתוארו בחוות דעת שמאי התובעת, אינם רלוונטיים ויש להסתפק רק בחלק מהעבודות והחלקים שתוארו בחוות הדעת.

לכן אני מקבלת את התביעה ומחייבת את הנתבע לשלם לתובעת את הסך של 8,773 ₪, וכן את אגרת התביעה, את הוצאות עדת התובעת, ועל כל אלה שכ"ט עו"ד בסך 2,000 ₪.
התשלום יבוצע בתוך 30 יום.

המזכירות תעביר לצדדים עותק מפסק הדין.

ניתנה היום, ה' תמוז תשפ"א, 15 יוני 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שירביט חברה לביטוח בע"מ
נתבע: מזיארב שמחה
שופט :
עורכי דין: