ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין טל יגאל נגד הולמס פלייס אינטרנשיונל בע"מ :

בפני כבוד ה רשמת בכירה טלי להב

תובע

טל יגאל

נגד

נתבעות

  1. הולמס פלייס אינטרנשיונל בע"מ
  2. הולמס פלייס סניף מבשרת ציון

פסק דין

התביעה שבפניי הינה תביעת התובע וארוסתו דאז, לחייב את הנתבעת לשלם לו סך של 1,760 ₪, לטענתו בגין הפרת הסכמים, הפרת התחייבויות בשיחות, הטעיה וחוסר תום לב מצד נציגי החברה. בגוף כתב התביעה חושב הסכום כהחזר "דמי מעבר למנוי" בסך 500 ₪, החזר 279 ₪ בגין חודש מאי ו-279 בגין חודש יולי ו-700 ₪ בגין עוגמת נפש.

בטענות ההגנה נטען, כי דין התביעה להידחות. נטען, כי מדובר בתביעת סרק, וכל התביעה מסתכמת ב-250 ₪ דמי הרשמה ששולמו על ידי התובע ואשר הוא אינו זכאי לקבל אותם לאור תקנון הנתבעת עליו חתום התובע. נטען , כי התובע אינו יכול לייצג אדם נוסף, וכי התובע קיבל החזר בגין החודשים שבהם לא היתה פעילות בחדר הכושר. דמי המנוי בסך של 250 ₪ ששולמו על ידו, צוין, הקנו לו תשלום חודשי נמוך, קרי, 149 ₪ במקום 279 ₪ לחודש, כאשר בחודש הראשון שולם רק 8 ₪. לפיכך, יש לדחות את התביעה.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים ועיינתי בכתב התביעה ובנספחים, לרבות תצלום תנאי ההתקשרות שבין התובע לנתבעת, תצלום הגביה שבוצעה בכרטיס האשראי של התובע, ותמלול השיחות בינו לבין נציגי השירות, נראה כי דין התביעה להידחות.

למעשה, כבר במעמד הדיון הובהר, כי שעה שהתובע העיד כי הוכחשו על ידו התשלומים המנויים בסעיף 3.2ב-ג, קרי, שני התשלומים לחודשים מאי ויולי בגינם ביקש החזר בסך של 279 ₪ לכל חודש, הרי שלא ניתן להגיש תביעה בגין סכומים אלה.
אשר לסך של 500 ₪ שנתבע בגין "מעבר מנוי"- התובע עמד על החזר סכום זה, כאשר לטענתו מדובר ב"דמי מעבר למנוי החל מיולי בסך הכל 500 ₪ - שכן הסכם זה לא קוים". עם זאת, בעדותו עלה כי סכום זה משקף למעשה שני סכומים, האחד שלו והאחר של מי שהיתה ארוסתו וכיום אשתו. התובע בכתב התביעה הינו התובע עצמו. לא זו אף זו, סכום זה, כך העיד נציג הנתבעת ואף התובע עצמו, הקנה לתובע תשלום מופחת לרבות תשלום בסך 8 ₪ בלבד בגין חודש פעילות בחדר הכושר.

לא מצאתי, איפוא, בנימוקי התביעה, בעדותו של התובע או בנספחים, לרבות בתנאי המנויים, אפשרות לפטור את התובע ו/או את אשתו מתשלום זה, בוודאי שעה שזכו ליהנות מפרי הפחתת דמי המנוי.

ממילא, אין לקבל גם את דרישת 700 ₪ בגין עוגמת הנפש שלא הוכחה במקרה דנן כלל. אמנם, התרשמתי מתמלול שיחות הטלפון, שקוימו מספר שיחות עם נציגות הנתבעת, ואולם בין התובע לנתבעת חוזה ברור ותקנון החל על שירותי המנוי בחדר הכושר , לרבות תנאי ביטולם. התובע טייב את תנאי התשלום מעת לעת, עם המעבר בין המסלולים וניכר היה שהתובע בקיא בתנאים השונים הניתנים במסלולים השונים ואף פעל לביטול תשלומים ישירות מול חברת האשראי על אף שהתחייב עליהם בחוזה. עם זאת, בכל תנאי ההתקשרות לא הוכיח התובע זכאותו לקבלת הסכומים האמורים.

מכל האמור, התביעה נדחית. התובע ישלם לנציג הנתבעת סך של 150 ₪ בגין הוצאות עדותו.

ניתן היום, ה' תמוז תשפ"א, 15 יוני 2021, בהעדר הצדדים.
בקשת רשות ערעור על פסק דין זה בבית המשפט המחוזי בתוך 15 ימים.


מעורבים
תובע: טל יגאל
נתבע: הולמס פלייס אינטרנשיונל בע"מ
שופט :
עורכי דין: