ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אירית אורניק נגד חברת פרטנר תקשורת בע"מ :

בפני כבוד ה רשמת בכירה יונת הברפלד-אברהם

תובעת

אירית אורניק

נגד

נתבעת
חברת פרטנר תקשורת בע"מ

פסק דין

התובעת הגישה תביעה כנגד הנתבעת ע"ס של 10,534 ₪, עקב הוצאות ועוגמת נפש שנגרמו לה כתוצאה מהתנהלותה של הנתבעת.

התובעת פרטה בכתב התביעה, את אשר ארע, כאשר הגיע טכנאי לביתה להתקין סיב אופטי. על פי גרסתה של התובעת, הטכנאי הציע לה להחליף את הראוטר הקיים, עליו שילמה 25 ₪ לחודש, לראוטר אחר, עליו תשלם 20 ₪ לחודש. התובעת וידאה עם הטכנאי מספר פעמים כי זהו אכן התשלום שתשלם, 20 ₪ לחודש, והוא אישר זאת בפניה. להפתעת התובעת, כאשר קיבלה את סיכום העיסקה מאוחר יותר באותו יום, מצאה כי לא רק שלא חוייבה ב20 ₪ לחודש עבור הראוטר החדש, אלא שגם חוייבה בנוסף עבור שירות תמיכה נוסף בעלות חודשית של 8.39 ₪ לחודש.

כאשר שוחחה עם נציג השירות נאמר לה כי הראוטר שהותקן אצלה הוא בעלות של 25 ₪ לחודש ולא 20 ₪ כפי שאמר לה הטכנאי . עוד אמר לה נציג השירות כי אם היא רוצה ראוטר בעלות של 20 ₪ ישלח אליה טכנאי שיתקין לה אולם את הראןטר שאצלה, עליה להחזיר בעצמה לתחנת השירות או לשלם 49 ₪ עבור שליח שיע שה כן. טענותיה כי הוטעתה על ידי ה טכנאי לא זכו למענה, לרבות בקשתה כי אותו טכנאי שמתקין את הראוטר שיובא , ייקח את הראוטר שכבר אצלה. הנתבעת סירבה לעשות כן.

התובעת ציינה כי הינה אחות במקצועה, כאשר התקופה היא תקופת קורונה, ואין ביכולתה להגיע לתחנת השירות. מאומה לא עזר וב סופו של דבר, כך התובעת אמרה בדיון, ביטלה את ההתקשרות עם הנתבעת לגמרי, לאחר הגשת כתב התביעה.

הנתבעת טענה שאפשרה לתובעת לבטל את העיסקה וכן את שירות התמיכה הנוסף קיבלה התובעת לחודשיים ללא עלות. הנתבעת למעשה חוזרת על הדברים שנאמרו לתובעת על ידי נציג השירות, טלפונית, לאחר ביקור הטכנאי בבית התובעת.

לאחר ששמעתי את הצדדים שהופיעו לפני בדיון ולאחר שעיינתי בכתבי הטענות, מצאתי כי דין התביעה להתקבל בחלקה.

המחלוקת בין הצדדים היא לגבי מה נאמר לה על ידי הטכנאי. הנתבעת בחרה שלא לזמן לעדות את אותו טכנאי שהיה בביתה של התובעת ונטען לגביו כי הבטיח לתובעת הבטחות בהן לא עמדה הנתבעת ויש בכך כדי לשמש כנגד הנתבעת.

התובעת חזרה בדיון על טענותיה והבטחות אותו טכנאי. עדותה עשתה רושם אמין וקוהרנטי, וטענתה בדבר התחייבות הטכנאי כי העלות עבור הראוטר החדש תהיה 20 ₪, לא נסתרה ואני מקבלת אותה במלואה. על הנתבעת היה לקחת אחריות על התחייבות הטכנאי מטעמה כלפי התובעת, ולא לחייבה לגשת לסניף הנתבעת לצורך החזרת הראוטר או לדרוש ממנה עלות עבור שליח. התובעת התקשרה מיידית, טלפונית לנתבעת, עם קבלת סיכום העיסקה, והתעקשה כי לא זה מה שסוכו עם הטכנאי. העובדה כי עש תה כך מיידית תומכת בטענות התובעת בדבר התחייבות הטכנאי לעלות של 20 ₪ לחודש ולא 25 לחודש.

הנתבעת, כאמור, פעלה שלא כשורה ,בכך שלא קיבלה אחריות על התחייבות הטכנאי, ולא חייבה את התובעת בעלות של 20 ₪ על הראוטר שהותקן אצלה, ולכל הפחות, לא דאגה להחליף לתובעת, על חשבונה, את הראוטר הקיים. בכך אכן גרמה לתובעת הוצאות, טרטור ועוגמת נפש.

אולם, לא ניתן לקבל את העלות הגבוהה של אותן הוצאות ועוגמת הנפש הנטענת על ידי התובעת. התובעת נאלצה לנסוע לסניף הנתבעת , בכך אכן נגזל זמנה, ולצורך הדיון אניח כי מדובר בכשעתיים. לתובעת גם נגרמה עוגמת נפש בהתנהלות הנתבעת שגרמה לה להתקשר עימה על בסיס הצגת עובדות לא נכונה וגם על כך מגיע לתובעת פיצוי.

בשקלול התנהלות הנתבעת מול בזבוז זמנה של התובעת , הוצאותיה ועוגמת הנפש שנגרמה לה, סבורני כי הסכום הסביר מגיע לתובעת הינו סך של 1,000 ₪. לסכום זה יש להוסיף את אגרת בית המשפט בסך של 105 ₪.

התשלום ישולם לתובעת על ידי הנתבעת תוך 30 יום מהיום.

רשות ערעור תוך 15 יום.

ניתן היום, ה' תמוז תשפ"א, 15 יוני 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אירית אורניק
נתבע: חברת פרטנר תקשורת בע"מ
שופט :
עורכי דין: