ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מטרופולין נגד דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ :

לפני כבוד השופט נמרוד אשכול

התובעת:

מטרופולין - תחבורה ציבורית בע"מ
ע"י עו"ד אייל מרדיקס

נגד

הנתבעת:

דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ
ע"י עו"ד חיים הקמן

פסק דין

התובעת חברה מפעילה אוטובוסים לתחבורה ציבורית, הגישה תביעה כנגד הנתבעת, שאף היא חברה העוסקת בהפעלת אוטובוסים לתחבורה ציבורית.

האירוע הנטען הוא תאונה שהייתה במפגש בין שני האוטובוסים ביום 16.1.2020 ברחוב המסגר בתל אביב. לגרסת התובעת התאונה נגרמה בשל מעשיו ו/או מחדליו של נהג הנתבעת אשר סטה ממסלולו, לא נתן זכות קדימה (ראה סעיף 4 לכתב התביעה). התובעת מפרטת כי נגרם נזק בתאונה בסך 3,760 ₪ וזאת על פי דוח שמאי שצורף. בנוסף, תובעת תשלום שכר טרחת שמאי, ימי השבתה ובסה"כ 5,620 ₪.

הנתבעת מציינת כי אכן היה מפגש בין האוטובוסים במועד הרלוונטי, אולם, לגרסתה האירוע והנזק שנגרמו הם באחריותו של נהג התובעת, או לחילופין, בשל רשלנותו מכרעת של נהג התובעת אשר יצא מתחנת האוטובוס שלא בביטחון (לעניין זה ראה סעיף 5 לכתב ההגנה). בנוסף, הכחישה את הנזק הנטען בכתב התביעה.

בדיון ביום 14.6.2021 העיד נהג האוטובוס של התובעת. בהמשך, העיד נהג האוטובוס של הנתבעת. בפועל, עולה מעדות הצדדים כי האוטובוס של התובעת עמד בתחנה ברחוב המסגר, יצויין כי מאחר ובמקום מבוצעות עבודות עבור הרכבת הקלה, אזי אין מדובר בתחנה עם מפרץ אלא תחנה בנתיב. האוטובוס של חברת דן, היה בנתיב השמאלי, אשר בהמשך מצטרף לנתיב בו נסע האוטובוס של התובעת. המפגש בין האוטובוסים אירע עת האוטובוס של חברת דן, ניסה להשתלב במסלול מצד ימין, זאת כאשר הוא נוסע במעקף בכביש (לעניין זה ראה עדותו בפרוטוקול) בעוד האוטובוס של התובעת מתחיל לנסוע בנתיב בו עצר קודם לכן.
כמו כן עיינתי בעדות הצדדים לעניין הנזק שנגרם. בנושא זה גם עיינתי בחוות דעת השמאי וגם בעדותו של נהג התובעת לעניין הדיווח הראשוני לחברת האוטובוסים, לעניין השפשופים ברכב וכן לעניין הנזק למראה. התובעת הציגה צילומים של הנזק לרכב (ראה נספחים לחוות דעת השמאי).

המחלוקת היא באשמת מי נגרם האירוע וכפועל יוצא , ובשים לב לנזק הנטען , על מי לשאת בנזק שנגרם ובאיזה היקף.

בסוף דיון ההוכחות הצדדים הסמיכו את בית המשפט ליתן פסק דין על פי סעיף 79 א לחוק בתי המשפט.

עיינתי בכתבי הטענות, בעדויות הצדדים, בחוות דעת השמאי, בתיאור הצדדים את זירת האירוע וכן בתיאור הצדדים את המפגש בין הרכבים ואת הפגיעה שנגרמה. כמו כן עיינתי בטענות ב"כ הצדדים.

בנסיבות העניין ועל פי סמכותי מכוח סעיף 79 א בהסכמת הצדדים, קובע כדלקמן:
הנתבעת תשלם לתובעת סך של 2,200 ₪ עבור הנזק שנגרם לאוטובוס.
הנתבעת תשלם לתובעת שכר עד בסך של 400 ₪.
הנתבעת תשלם לתובעת שכר טרחת עו"ד בסך 1,800 ₪ כולל מע"מ.
כל התשלומים יבוצעו תוך 30 יום מהיום.

זכות ערעור כדין לבית המשפט המחוזי.

ניתן היום, ה' תמוז תשפ"א, 15 יוני 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מטרופולין
נתבע: דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ
שופט :
עורכי דין: