ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד קליין נגד המוסד לביטוח לאומי :

05 יוני 2021
לפני: כבוד השופטת שגית דרוקר

התובע:
דוד קליין
ע"י ב"כ: עו"ד ניר אבישר

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד אירית רייכנברג

החלטה

משהצדדים לא הצליחו להסכים ביניהם על תשתית עובדתית, ולאחר שעיינתי בהודעת התובע על עובדות מוסכמות ובתגובת הנתבע ותשובת התובע לתגובה, להלן התשתית העובדתית המוצעת על יד י בית הדין :
התובע, יליד 1963, עבד בזמנים הרלוונטיים לתובענה כסמנכ"ל שיווק וכמ"מ מנכ"ל בחברת אשרא בע"מ, החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ. התובע עבד בחברה משנת 1994 והתקדם בתפקידים כאשר החל משנת 2005 התחיל לעבוד כסמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי.
בסוף חודש 2/18 סיים מנכ"ל החברה את עבודתו. בעקבות זאת דירקטוריון החברה מינה את התובע כממלא מקום זמני של המנכ"ל וזאת בנוסף לתפקידו כסמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי.
בתקופה קצרה זו הלחץ היה גדול מאוד שכן היה על התובע לבצע שני תפקידים בעלי אחריות כבדה. מעבר לכך, התובע הגיש מועמדות לתפקיד מנכ"ל קבוע כאשר ברור לו, כי הדרך בה ימלא את תפקידו כממלא מקום הינה קריטית ביחס לסיכוייו להתקבל לתפקיד.
ביום 28.10.18, בזמן שהתובע היה בביתו הוא קיבל שיחת טלפון למכשיר הנייד ממנכ"לית חברת בססח בע"מ – חברה ישראלית לביטוח אשראי. עם תחילת השיחה הבהירה המנכ"לית את אי שביעות רצונה מתפקוד הצוות של אשרא, הצוות שבאחריות התובע, בטיפול בעסקה. השיחה עצמה היתה לא קלה עבור התובע שכן עלה ממנה באופן ברור שהעסקה כולה מצויה בסכנה של ביטול על רקע אי עמידה של חברת אשרא בהתחייבויותיה ובשל אי מילוי הוראות התובע כפי שניתנו על ידו לעובדים. במהלך השיחה ניסה התובע להרגיע את המנכ"לית ואולם התחושה היתה ברורה לתובע באופן שהעסקה כולה מצויה "על סף פיצוץ".
השיחה נמשכה מספר דקות בסיומה סוכם, כי התובע יפעל לתיקוןהמצב וישוחח עם העובדים על מנת לפתור את הבעיות שנוצרו ואולם ככל שהדבר לא יסתדר העסקה תבוטל.
בזמן השיחה הטלפונית וגם מיד לאחריה חש התובע תחושות קשות של כעס וכן מועקה קשה וחרדה שהעסקה "הולכת להתפוצץ". התובע היה נסער מאוד והכין את עצמו לקראת שיחה קשה עם העובדים.
הנתבע הכיר באירוע מיום 28.10.18 כארוע חריג.
האנמנזה בדו"ח האשפוז של התובע בבית החולים לא נמסרה מפי התובע שהיה מחוסר הכרה אלא על ידי אשתו, אשר לא היתה מודעת לאירועים. התובע לא רץ אלא יצא להליכה בעקבות שיחת הטלפון. התובע חווה עייפות בתקופה שלפני האירוע ואולם חש בטוב.
מצבו הרפואי של התובע כעולה מהתיק הרפואי.

הצדדים יודיעו עד ליום 10.6.21 האם הצעת בית הדין מקובלת עליהם. במידה ולא תתקבל כל הודעה מטעם הצדדים עד לתאריך כאמור, יועבר התיק למינוי מומחה.

לעיון 11.6.21.

ניתנה היום, כ"ה סיוון תשפ"א, (05 יוני 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: דוד קליין
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: