ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראיף ח'טיב נגד כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון :

בפני כבוד ה שופטת רבקה איזנברג

מבקשים

ראיף ח'טיב

נגד

משיבים

  1. כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון
  2. קרין מיזלס (מנהל מיוחד)

פסק דין

עיון בתיק מגלה כי למרות ההחלטות מימים 17.2.21 ו- 22.3.21 החייב לא הסיר מחדליו. החייב לא עשה כן גם לאחר שקיבל ארכה על בסיס התחייבותו ביום 28.4.21. למרות שההליך בעניינו של החייב כבר בוטל בעבר , הוא לא הפנים את חובותיו בהליך ושב וצבר מחדלים, ואף לא שעה לשורה של התראות בעניין. לפתחו מחדלים מהותיים בדמות פיגורים, דוחות ומסמכים.
בנסיבות אלו, ובזיקה להתראה שניתנה בהחלטה לעיל, אין לי אלא לראות את החייב כמי שוויתר על הצורך בהמשך ההליך, ועל כן אין מנוס אלא למחוק את בקשתו העיקרית.
יובהר כי מחדלי החייב שעה שהוא חוסה תחת צו הכינוס שניתן בעניינו מהווים התנהגות בחוסר תום לב, שעה שמחד גיסא נהנה החייב מהטבות הנובעות מצו הכינוס, ומאידך גיסא אינו מבצע הנדרש ממנו במסגרת הליך הפש"ר.
לפיכך אני מורה על מחיקת הבקשה לפשיטת רגל על כל השלכותיה.
בנסיבות אלה, ההגבלות שהושתו בצו הכינוס מבוטלות, וצו עיכוב יציאה מן הארץ יעמוד על כנו למשך 90 יום נוספים.
תנאי להגשת בקשה לביטול פסק דין זה הינו צירוף אישור המנהלת המיוחדת בתוך 30 יום מהיום בלבד בדבר: סילוק מחדלי החייב בתוספת תשלום לקופת הכינוס בסך 2,000 ₪ בגין הוצאות ביטול פסה"ד.

הגשת בקשה עיקרית חדשה תהא בהתאם להלכ' אלקצאצי (ע"א 8673/13 גמיל אלקצאצי נ' כונס הנכסים הרשמי [2.4.14]).
הוצאות ההליך ישולמו בהתאם לתקנות (הוצאות המנהל המיוחד בסך של 500 ₪ ישולמו בנוסף), ולחלופין, לפי הנחיות הכונ"ר לעניין תעריפים מינימאליים, לפי הגבוה מביניהן, והיתרה תועבר לנושים בכפוף לכל דין תקף.

ניתן היום, י"ד סיוון תשפ"א, 25 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ראיף ח'טיב
נתבע: כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון
שופט :
עורכי דין: