ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דרך החופש בע"מ נגד לקס איי.ג.ט. בע"מ :

לפני כבוד הרשם הבכיר אבי כהן

תובעת

דרך החופש בע"מ

נגד

נתבעות

  1. לקס איי.ג.ט. בע"מ
  2. אוקסנה גילמן

החלטה

לפניי שתי בקשות שונות מיום 24.5.21 מטעם התובעת, אשר בשתיהן מבקשת התובעת לאשר את חוקיות המסירה האישית (הנוספת) שביצע ב"כ התובעת לנתבעות (להלן: " הבקשות").

בטרם אדרש להכרעה אסקור בקצרה את הקיים והרלבנטי בתיק

ביום 3.11.20 הוגשה תביעה "כספית, חוזית" בסך 62,000 ₪ בסדר דין מהיר.
ביום 21.2.21 הגישה התובעת בקשה למתן פס"ד בהיעדר הגנה כנגד הנתבעות.
לבקשה צורף , בין היתר, אישור מסירה (כפול) מיום 1.12.20 המעיד על ס ירוב חתימת המקבל את המצאת המסמכים לנתבעת 1, אשר הומצאו עבורה בכתובת שד' ששת הימים 37 תל אביב (כתובת זו צוינה גם בכתב התביעה ובנספחיו) , וכן על סירוב חתימת המקבלת את המצאת המסמכים לנתבעת 2 אשר הומצאו עבורה בכתובת שד' ששת הימים 37 א' תל אביב (בכתב התביעה ובנספחיו צוינה הכתובת שד' ששת הימים 37 דירה 15) .
בנוסף, צורף לבקשה תצהיר אחד של השליח המוסר מיום 1.12.20 המלמד על כך שהמקבלת (נתבעת 2) קיבלה את המסמכים עבור הנתבעות 1+2 אך סירבה לחתום.
ביום 22.2.21 ניתנה החלטתי ובה ניתנו הוראות לתובעת, על מנת לאשר את חוקיות המסירה לשם היעתרות לבקשת התובעת.
ביום 24.5.21, לאחר שלא היה כל מעש בתיק מטעם מי מהצדדים, ניתנה החלטתי ובה ניתנו לתובעת 20 ימי מעש נוספים בטרם מחיקת התביעה מחוסר מעש.
ביום 24.5.21 הוגשו הבקשות.
לבקשה הקשורה לנתבעת 1 צורפה שאילתא מרשות התאגידים ובה כתובת הנתבעת 1 רשומה ברחוב ששת הימים 37 בתל אביב, וכן צורף אישור מסירה מיום 28.4.21 ממנו נלמד כי המסירה בוצעה בהדבקה בכתובת הרשומה.
לבקשה הקשורה לנתבעת 2 צורף אישור מסירה מיום 28.4.21 המעיד על הדבקת המסמכים בכתובת שד' ששת הימים 37 דירה 15.

דיון והכרעה

דין הבקשות - להידחות.

ככלל, אין מאשרים את חוקיות המסירה בשלב בו אין מסגרת דיונית שמכוחה יש לאשר את החוקיות. יודגש כי, אין ולא יכול להיות חולק, כי טרם חלף מועד ההגנה החוקי ממועד המסירות החדשות/השניות שבוצעו כאמור. בית המשפט אינו נדרש להליכים תיאורטיים/היפוטתיים (למקרה שבעתיד תוגש בקשה חדשה למתן פס"ד בהיעדר, כאשר אפשר שכן יוגשו כתבי הגנה ובמקרה כזה לא תידרש כל הכרעה בשאלת חוקיות המסירות). מעבר לכך, לא ראוי שתינתן כעת, במעמד התובע בלבד, הכרעה עקרונית בשאלת חוקיות המסירה, כאשר תמיד קיימת אפשרות שבעתיד תידרש בחינת חוקיות המסירות במעמד שני הצדדים, ועלולות להיווצר החלטות סותרות ולכל הפחות בלתי עקביות. יש להימנע מכך.

לפיכך, מוארך המועד בטרם מחיקת התביעה מחוסר מעש ב-60 יום מהיום.
ככל שלא תיעשה פעילות בתיק (ע"י מי מטעם הצדדים) בתוך המועד המוארך, תיחשב התביעה כמחוקה מחוסר מעש ללא צורך בהחלטה שיפוטית נוספת, והמזכירות תסגור את התיק.

למעקב ויישום ע"י המזכירות.

כל הפגרות באות במניין הימים.

ניתנה היום, י"ד סיוון תשפ"א, 25 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דרך החופש בע"מ
נתבע: לקס איי.ג.ט. בע"מ
שופט :
עורכי דין: