ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איפא שקולניק פלסט בע"מ נגד קלין פור יו ש.מ.ל. בע"מ :


לפני כבוד הרשם הבכיר אבי כהן

תובעת

איפא שקולניק פלסט בע"מ

נגד

נתבעת

קלין פור יו ש.מ.ל. בע"מ

החלטה

לפניי בקשה מהיום מטעם התובעת לביטול ההתראה מיום 9.5.21 בטרם מחיקת התביעה מחוסר מעש ו כן להורות שהמצאת מסמכי כתב התביעה לנתבעת נעשתה כדין (להלן: "הבקשה") .

בטרם אדרש להכרעה בבקשה , אסקור בקצרה את הקיים והרלבנטי בתיק

ביום 29.11.20 הוגשה תביעה "כספית" על סך 5,071 ₪ בסדר דין מהיר.
ביום 9.5.21 נשלחה/נמסרה ע"י מזכירות בית המשפט התראה בטרם מחיקת התביעה מחוסר מעש.
היום הוגשה הבקשה.
לבקשה צורפו אישור מסירה ותצהיר השליח המוסר, כאשר שניהם מיום 2.12.20 ומלמדים על כך שהמסמכים נמסרו לנתבעת בכתובת ברחוב אדר 4 אשדוד והמקבלת סירבה לחתום על אישור קבלת מסמכי כתב התביעה.

דיון והכרעה

לענין חוקיות המסירה:
ככלל, אין מאשרים את חוקיות המסירה בשלב בו אין מסגרת דיונית שמכוחה יש לאשר את החוקיות. יודגש כי אין חולק שמועד ההתגוננות חלף זה מכבר ממועד המסירה. עם זאת, בית המשפט אינו נדרש להליכים תיאורטיים כאשר לא עומדת בפניו בקשה מתאימה. לכן, היה מצופה שהתובעת תגיש בשלב דיוני זה, בקשה מסודרת/ממשית למתן פס"ד בהיעדר הגנה.

לפיכך, ככל שהתובעת חפצה במתן פס"ד בהיעדר הגנה, בנסיבות אלו , ביניהן, לא ברור מהבקשה מי זאת "הנתבעת" אשר קיבלה את מסמכי כתב התביעה וסירבה לחתום על אישור המסירה (הרי הנתבעת הינה תאגיד ולא אדם בעל פה שמפיק מילות סירוב ), כפי שעולה מאישור המסירה ותצהיר השליח המוסר, נדרש להגיש תדפיס עדכני מרשם החברות לגבי החברה הנתבעת, כולל פרטי בעלים ומנהלים, וכן תצהיר שליח מוסר חדש, שבו יפורטו פרטי האדם שלו נמסרו מסמכי התביעה וכן זיקתו ל נתבעת וכן שבו יפורטו כל נסיבות המסירה.

לענין ביטול ההתראה בטרם מחיקת התביעה מחוסר מעש:
כמבוקש, מוארך המועד בטרם מחיקת התביעה מחוסר מעש ב- 60 יום מהיום.
ככל שלא תיעשה פעילות בתיק (ע"י מי מטעם הצדדים) בתוך המועד המוארך, תיחשב התביעה כמחוקה מחוסר מעש ללא צורך בהחלטה שיפוטית נוספת, והמזכירות תסגור את התיק.

למעקב ויישום ע"י המזכירות.

כל הפגרות באות במניין הימים.

ניתנה היום, י"ד סיוון תשפ"א, 25 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איפא שקולניק פלסט בע"מ
נתבע: קלין פור יו ש.מ.ל. בע"מ
שופט :
עורכי דין: