ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סופיה סונטס נגד רומן ריאביצקי :

בפני כבוד ה שופטת אשרית רוטקופף

תובעים

  1. סופיה סונטס
  2. לב סונטס

נגד

נתבעים

  1. רומן ריאביצקי
  2. אנה אובוחובסקי

החלטה

עניינה של החלטה זו בבקשת התובעים (מיום 29/4/21) למתן החלטה בסעד הזמני לו עתרו בד בבד עם הגשת כתב תביעתם ובמסגרתו בקשו לחייב את הנתבעים לתקן על אתר את גורמי הנזילות אשר גורמים להם לרטיבות בביתם.

לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובות/תשובות שהוגשו בעקבותיה (ובעקבות החלטותיי מיום 4/5/21 ו-14/5/21) וכן ביתר מסמכי התיק שראיתי רלוונטיים, מצאתי להורות על דחייתה.

בכל הקשור להחלטתי מיום 4/5/21 במסגרתה הוריתי לשני הצדדים להבהיר מדוע לא צורפו חברות הביטוח, הרי שלאחר עיון בתשובת התובעים מיום 19/5/21 ועמדתם כי אין מקום לערב את חברת ביטוח לאור הנימוקים שפורטו בסעיף 9 לתשובה האמורה, אין מקום למתן הוראה משלימה בנדון. באשר לעמדת הנתבעים לצירוף, הרי שלאור האמור בסעיף 3 לתגובתם מיום 10/5/21, שמורה להם הזכות לפנייה רלוונטית לחברת הביטוח מטעמם.

לגופה של הבקשה; משעה שכאמור מצאתי להיעתר בהחלטתי מיום 21/4/21 לבקשת התובעים לצירוף נציגות הבית המשותף ו/או בעלי הזכויות של הדירות הנוספות בבניין על מנת שיתאפשר לבית המשפט לדון ולהכריע ביעילות ובאופן מלא במכלול המחלוקות ושאלת האחריות לתיקון הליקויים (וכדי למנוע התדיינות נוספת בעניין זה) – ברי כי לא ניתן להיעתר לסעד הזמני המבוקש בשלב זה של ההליך, שעה שממצאי חוות הדעת של חברת אינפרטק מלמדים כי אותרו מוקדי רטיבות גם בחלקים של הרכוש המשותף בבניין (מעטפת/קיר חיצוני). בנסיבות אלה, יש לכל הפחות, להמתין עד לצירוף כלל הצדדים הרלוונטיים. כאן המקום לתמוה מדוע טרם הוגש כתב התביעה המתוקן שעל הגשתו הוריתי בסעיף 7 להחלטה האמורה; ככל שהמחדל מצד התובעים בעניין זה נעוץ באמור בסעיף 31 לבקשתם מיום 26/4/21, הרי שהבהרתי בהחלטתי מיום 27/4/21 כי הבקשה נדחית (אף ללא היזקקות לתגובת הצד שכנגד) ועל כן לא ברור מדוע כתב התביעה המתוקן טרם הוגש. יובהר שאין כל מקום לאפשר לתובעים לחזור מהם מהבקשה (מרומזת או מפורשת) לצירוף המבוקש, ובפרט לנוכח הסמכות העצמאית של בית המשפט להורות כן מכח תקנה 46(א) לתקנות סדר הדין האזרחי, תשע"ט-2018.

לאור כל האמור, הבקשה למתן סעד זמני נדחית.

כתב התביעה המתוקן יוגש בתוך 7 ימים.

ניתנה היום, י"ד סיוון תשפ"א, 25 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סופיה סונטס
נתבע: רומן ריאביצקי
שופט :
עורכי דין: