ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראני בושקאר נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת כרמית פאר גינת

מבקשים

ראני בושקאר

נגד

משיבים
מדינת ישראל

החלטה

לפניי בקשה להארכת מועד להישפט באשר לדו"ח, שמספרו 10119327426.

ב"כ המבקש ציין כי המדובר בדו"ח שקיבל המבקש ביום 24.2.20 בגין עבירה של אי ציות לתמרור 422. לדבריו, המועד האחרון לתשלום הקנס היה 24.5.20, אולם אבדה למבקש הודעת תשלום הקנס, ולאחר שמצא אותה, הוא הגיש בקשה להישפט ביום 4.6.20. הוא ציין כי ביום 7.7.20 נשלחה אליו תגובת משטרת ישראל, לפיה הבקשה התקבלה ונמצאת בטיפול, ומאז, לטענתו, הוא לא קיבל תשובה נוספת המעידה על תוצאות הטיפול. כמו כן, הוא ציין כי למבקש קיימת הגנה מפני ביצוע העבירה, הנלמדת מדברי הנהג, הרשומים בהודעת תשלום הקנס, ולדבריו תנאי הכביש מאמתים את האמור בתגובתו. לאור האמור, הוא ביקש להאריך למבקש את המועד להישפט בגין הדו"ח הנדון.

המשיבה מתנגדת לבקשה. בתגובתה מיום 19.5.21 ציינה ב"כ המשיבה כי המבקש הגיש את הבקשה להישפט באיחור ודי בכך כדי להביא לדחיית בקשתו, וכי אין לקבל את הטענה שאיבד את הדו"ח, שכן אין לו אלא להלין על עצמו. כמו כן, לדבריה, המבקש לא טוען לעיוות דין לגופו של עניין, ולכן יש לדחות את הבקשה.

קראתי בעיון את טענות הצדדים ועיינתי במסמכים המצורפים.

אין חולק כי המבקש קיבל את הדו"ח לידיו ביום האירוע. כמו כן, אין חולק כי המבקש לא שלח את הבקשה להישפט במועד, אלא באיחור של למעלה משבועיים.

ב"כ המבקש לא ציין במפורש ולא פירט טענות הגנה לגופו של עניין, אלא הפנה לדברי הנהג בדו"ח ולתנאי הדרך המצוינים בדו"ח, וטען כי ניתן ללמוד מכך על הגנה לגופו של עניין, העומדת לזכות המבקש. עיינתי במסמך המצורף ואכן ניתן ללמוד מדברי הנהג שם, כי רצה להשתלב בנתיב הימני, שהוא כופר בביצוע העבירה וטוען כי לא ביצע עקיפה אסורה.

על כן, נוכח טענת ההגנה של המבקש, אם כי היא כללית ולא מפורטת כראוי, אני סבורה כי יש מקום להאריך למבקש את המועד להישפט בגין הדו"ח הנדון. יחד עם זאת, נוכח העובדה כי אין חולק שהמבקש קיבל את הדו"ח לידיו וכי שלח את הבקשה להישפט באיחור, ובהעדר פירוט מספק של טענות ההגנה לגופו של עניין בנוגע לדו"ח הנדון, אני מתנה את הארכת המועד להישפט בתשלום הוצאות.

מטעמים אלה, אני נעתרת לבקשה וסבורה כי יש מקום להאריך את המועד להישפט בגין הדו"ח הנדון, שמספרו 10119327426, אולם מתנה זאת בכפוף לתשלום הוצאות בסך של 1,500 ש"ח, שישולמו תוך 30 יום ולא יאוחר מיום 21.6.21.

יובהר כי החלטתי בדבר הארכת המועד להישפט תיכנס לתוקפה רק לאחר תשלום ההוצאות.

העתק מהחלטה זו יועבר לצדדים ולמדור לפניות נהגים במשטרת ישראל.

ניתנה היום, ט' סיוון תשפ"א, 20 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ראני בושקאר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: