ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמואל דהרי נגד הוט מובייל בע"מ :


בפני כבוד ה רשם בכיר מוהנד חליאלה

מבקשים

שמואל דהרי

נגד

משיבים
הוט מובייל בע"מ

החלטה

1.מונחת לפני בקשה למחיקת תובענה מס' 55316-09-20 ללא חיוב התובע בהוצאות על מנת שהתובע יגיש אותה מחדש נגד הנתבעת .

2.התביעה הוגשה כתביעה קטנה. בשלב מאוחר יותר אוחדה עם תביעה מס' 3816-08-20.

3. בהחלטה מנומקת שניתנה במעמד הצדדים בישיבת 19.11.2020 הוריתי להעביר את שתי התובענות לסדר דין רגיל לאחר שמצאתי כי אינן מתאימות להתנהל בסדר הדין של תביעות קטנות.

4.התובע טוען כי ניהול התביעה בסדר דין רגיל גורם לו הוצאות שהיו נחסכות אילו המשיכה להתברר כתביעה קטנה. הוא מבקש – כאמור – למחוק אותה על מנת להגשה מחדש כתביעה קטנה אך זאת בתנאי – שהוא לא יחויב בהוצאות ההליך .

5.לאחר שבחנתי את הבקשה, התגובה והתגובה לתגובה – באתי למסקנה כי מדובר בבקשה טרדנית וקנטרנית בשני מובנים –

5.א.המובן הראשון – מבחינה מעשית – מבקש התובע ( שהוא עורך דין) שבית המשפט יהווה ערכאת ערעור על עצמו כך שלאחר שקבע כי התביעה אינה ראויה להתברר כתביעה קטנה ימחקנה על מנת לאפשר הגשתה מחדש כתביעה קטנה.

5.ב.המובן הנוסף שבו הבקשה אינה ראויה אינו פחות מקומם –

5.ב.1.כוונתי לכך שהתובע מדגיש את הצורך שלו לחסוך בהוצאותיו ומדגיש כי בקשתו להפסקת התובענה מותנית בכך שבית המשפט לא יפסוק הוצאות לטובת הנתבעת .

5.ב.2.בקשה אחרונה זו מקוממת את חוש הצדק – אומנם לגיטימי שבעל דין ינסה לחסוך בהוצאותיו. אך לא ברור על איזה בסיס מבקש התובע כי בית המשפט ידאג לאינטרס הכספי שלו על חשבון האינטרס הכספי של הנתבעת. מחיקת התביעה על מנת שהתובע יגיש אותה מחדש נגד אותה נתבעת מבלי לפסוק לאחרונה את הוצאותיה – בלתי צודקת בעליל.

5.ב.3.הכלל הוא שבעל דין שבחר למחוק הליך אותו יזם – צריך בדרך כלל לשלם לצד השני את הוצאותיו. המקרה דנן הוא מקרה מובהק שבו יש לפוסק הוצאות ( אילו נעתרתי לבקשת המחיקה) שכן מטרתה המוצהרת של המחיקה היא להגיש את אותה תביעה מחדש כתביעה קטנה על מנת לחסוך בהוצאות התובע. לא ברור כיצד ניתן לצפות מבית המשפט לדאוג אך ורק להוצאות של התובע ולהתעלם מההוצאות של הנתבעת.

הבקשה נדחית.

התובע ישלם לנתבעת הוצאות הבקשה בסך של 800 ₪ - ללא קשר לתוצאות המשפט.

ניתנה היום, ט' סיוון תשפ"א, 20 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שמואל דהרי
נתבע: הוט מובייל בע"מ
שופט :
עורכי דין: