ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מנורה מבטחים לביטוח בע"מ נגד נואה אל סאנע :

בפני כבוד ה שופט משה הולצמן

התובעת

מנורה מבטחים לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד א. ורשה ו/או דנה כהן ואח'

נגד

הנתבעת
נואה אל סאנע
ע"י ב"כ עוה"ד זיאד אלסאנע ואח'

נגד

צד ג' שלמה חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד רועי בנאי ו/או מתנאל אזרד ואח'

פסק דין

בדיון שנערך לפניי ביום 3.5.2021 הודיעו באי כוח הצדדים על הסכמתם למתן פסק דין, על יסוד סמכותי לפי סעיף 79א(א) ל חוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד- 1984, תוך התייחסות לסוגית האחריות וללא מתן נימוקים.
בהחלטתי מיום 3.5.2021 התבקשו הצדדים להודיעו בדחיפות האם ניתן לצרף את חכים אלסאנע, נהג הרכב במועד התאונה, כנתבע נוסף ללא תיקון כתבי הטענות (ויראו את כתבי הטענות שהוגשו על ידי הנתבעת כאילו הוגשו גם מטעמו). התובעת וצד ג' הודיעו על הסכמתן לכך אלא שהנתבעת לא מצאה לנכון להודיע לגבי עמדתה ומשכך לא מצאתי לנכון להידרש למתן החלטה בעניין זה.
לאחר שעיינתי בכל מה שהובא והונח לפניי במסגרת הליך זה, בחנתי את טענות הצדדים, ובשים לב לנטלים הרובצים על מי מהם, והסיכון והסיכוי הרובץ לפתחם, מצאתי לנכון לפסוק כדלקמן-
האחריות לגרם התאונה חלה על הנהג ברכב הנתבעת בלבד.
הנתבעת תשלם לתוב עת סך של 32,245 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כדין ממועד הגשת התביעה ועד לתשלום בפועל; שכר עדות בסך של 500 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כדין ממועד ההוצאה ועד לתשלום בפועל; החזר אגרות בית המשפט בסך של 403 ₪ ו- 403 ש"ח בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כדין ממועד ההוצאה ועד לתשלום בפועל; שכר טרחתו של בא כוח התובעת בסכום כולל של 3,800 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כדין ממועד מתן פסק הדין ועד לתשלום בפועל.
הודעת הנתבעת נגד צד ג' נדחית. הנתבעת תשלם לצד ג' שכר עדות בסך של 700 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כדי ן ממועד ההוצאה ועד לתשלום בפועל, ושכר טרחתו של בא כוח צד ג' בסכום כולל של 3,800 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כדין ממועד מתן פסק הדין ועד לתשלום בפועל.
המזכירות תודיע לצדדים ותסגור את התיק ברישומיה.
ניתנה היום, א' סיוון תשפ"א, 12 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מנורה מבטחים לביטוח בע"מ
נתבע: נואה אל סאנע
שופט :
עורכי דין: