ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבולגן איברהים סלמא ז"ל נגד ציון בצלאלי :

בפני כבוד ה רשם הבכיר אהרן אורנשטיין

תובע

אבולגן איברהים סלמא ז"ל

נגד

נתבע
ציון בצלאלי

החלטה

מונחת בפניי התנגדות לביצוע שיק בסך 19,000 ז.פ. 20/4/19 ₪ שניתן לתובע ע"י הנתבע כחלק מתמורה עבור רכישת משאית. הנתבע, שהינו סוחר משאיות, ביטל את השיק.

המדובר במשאית שערכה בעת הרכישה עמד על סך של כ-240,000 ₪ לפי מחירון נוימן והיא נרכשה ע"י הנתבע תמורת סך של 70,000 ₪. אין ספק כי המחיר המוזל נקבע לנוכח מצבה המכני של המשאית.

הנתבע טוען כי בדיעבד התברר לו שמצבה של המשאית ירוד עוד יותר ממה שסבר בעת הרכישה, דבר המצדיק לטענתו את ביטול השיק. קשה לקבל טענה כזו הנשמעת מפי סוחר משאיות ועוד יותר קשה לקבל את הטענה כי סוחר משאיות "לא בדק" את המשאית שקנה וכי "האמין לתובע" (עמ' 3; שו' 21 ו-28).

הנתבע מוסיף וטוען לעניין זה (בסעיף 15 לתצהירו) כי הוציא בפועל סך של 49,800 ₪ ל צורך תיקון המשאית, בנוסף לתמורה אותה התחייב לשלם. אלא שאף לא אחד מהסכומים ש לטענתו הוציא מגובה בראייה של ממש . לגבי התשלום לחשמלאי בסך 3,000 ₪ צוין כי "תצורף קבלה בהמשך" וכך גם לגבי התשלום למכונאי בסך 7,000 ₪. למרות הזמן הרב שחלף מאז רכישת המשאית, הקבלות לא הומצאו.

לסיכומי הנתבע צורף מסמך בכתב יד שכינויו "אישור החשמלאי". המסמך, כמו גם תרגומו לעברית, איננו מובן ואיני יכול להסתמך עליו.

להתנגדות צורף מסמך, שטיבו לא הוברר, הנושא תאריך 12/3/19, הכולל רשימה של עבודות ובצידן מחיריהן. ייתכן שזו הצעת מחיר שניתנה לנתבע אך ברור שאין מדובר בחשבונית או בקבלה, כך ש גם תשלום זה לא הוכח. גם עלות ההובלה (4,000 ₪) והסולר (500 ₪) לא הוכחו.

אף אם ההוצאות היו מוכחות, הרי ברור שמי שקנה משאית בפחות משליש ממחירה, מתכוון להשקיע בה חלק כזה או אחר מתוך ההפחתה שניתנה לו מהמחיר.

לנוכח חולשת טענותיו של הנתבע, כמוסבר לעיל, תהא הרשות להתגונן מותנית בהפקדת סכום הקרן של השיק דהיינו סך של 19,000 ₪ בקופת בית המשפט לא יאוחר מיום 13/6/21.

יופקד הסכום במלואו ובמועדו, אתן הור אות ביחס להמשך ההתדיינות.

לא יופקד הסכום במלואו ובמועדו, ההתנגדות תידחה וניתן יהיה לשפעל הליכי הוצל"פ.

ניתנה היום, א' סיוון תשפ"א, 12 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אבולגן איברהים סלמא ז"ל
נתבע: ציון בצלאלי
שופט :
עורכי דין: