ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליעזר שור נגד רינת גוטמן :

בפני כבוד ה שופטת בלהה יהלום

מבקש

אליעזר שור
ע"י ב"כ עו"ד אשר ברק

נגד

משיבה
רינת גוטמן

החלטה

בפניי בקשה, במעמד צד אחד, למתן צו מניעה, המורה למשיבה להתפנות מדירה ששכרה מה מבקש.
לאחר שעיינתי בבקשה, בתצהיר התמיכה ובנספחיה, אני מוצאת כי דין הבקשה להידחות.

1. המבקש עותר לפינוי המשיבה מהדירה, בשל סיום חוזה השכירות לפני כחודשיים ; אי תשלום דמי שכירות בחודשים יוני – יולי 2020; אי תשלום חשבונות שוטפים ; הפרעה ליתר הדירים בבניין.

2. האסמכתאות שצירף המבקש, לא תומכות בטענותיו. לא צורפה כל אסמכתא המלמדת על חוב צרכני כלשהו כנטען, דמי השכירות שלא שולמו הם ביחס לשנה שעברה ולגביהם ברי כי מדובר בשיהוי ניכר בהגשת הבקשה, ובאשר לטענה להפרעה ליתר השכנים, הרי שטענה זו גם נטענה בעלמא, כעדות שמיעה, מבלי שצורף תצהיר של מי מהשכנים שנטען כי התלוננו ואפילו שמם לא צוין בבקשה. כך שאין בפניי "ראיות מספקות לכאורה" כקבוע בתקנה 95 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ט-2018 (להלן: התקנות), מעבר לצריך, אוסיף כי מהסכם השכירות עולה שהפררוגטיבה להארכת תקופת השכירות היא בידי המשיבה (ס' 2 להסכם השכירות) ומכתב ב"כ המבקש מיום – מעלה כי היקף הסכום בו חבה המשיבה הוא כ- 1,500 ₪ , סכום שאינו מלמד על מאזן נוחות כלשהו או על צורך בהול ודחוף ליתן צו לפנות אדם ממקום מגוריו.

3. אוסיף, כי נראה שמדובר בכלל בבקשה לצו עשה – לפנות מושכר- ולא צו מניעה – להימנע מפעולה עתידית כלשהי. וכי אין מדובר בבקשה דחופה אשר אי העתרות לה בשלב מקדמי שכזה עלול לגרום לנזק בלתי הפיך או גבוה באופן המצריך התערבות בית משפט, עוד בטרם הוגשו כתבי טענות, מה גם קבוע הליך משפטי שיוחד לפינוי מושכר, הכולל מועדים מזורזים לניהולו, ולמעשה הסעד המבוקש הוא עיקרה של תביעה עתידית ככל שתוגש. דהיינו, הסעד המבוקש זהה לסעד העיקרי של התביעה העתידית, ו- "כידוע, תנאי בל יעבור הוא כי הצו הזמני יהא טפל לתביעה עצמה, ומטרתו תהא להבטיח את יעילותו של הסעד העיקרי אשר יינתן לאחר מכן" (יואל זוסמן סדרי הדין האזרחי(מהדורה שביעית, 1995), 614). ולא מצאתי כי מדובר במקרה המצדיק חריגה מהכלל.
4. המבקש פרט כי הוא מתגורר בבית אמו כך שגם מבחינה זו איני רואה את הנחיצות שבמתן סעד זמני.

בשכלול כל האמור לעיל, אין מקום להיתר לבקשה.

ניתנה היום, א' סיוון תשפ"א, 12 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אליעזר שור
נתבע: רינת גוטמן
שופט :
עורכי דין: