ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליאור אמינוב נגד קשר רנט א קאר בע"מ :

לפני כבוד השופט אריה ביטון

המבקש/ הנתבע:
אליאור אמינוב

נגד

המשיבה/ התובעת:
קשר רנט א קאר בע"מ

החלטה

1. לפניי בקשה לביטול פסק דין, שניתן במעמד צד אחד ביום 17.11.20 במהלכו של דיון הוכחות שנקבע בתיק , וזאת לאחר שהמבקש, אשר הגיש כתב הגנה לתיק, לא התייצב לדיון שנקבע.

2. בקשת המבקש הוגשה לאחר שהחלו הליכי הוצאה לפועל לביצוע פסק הדין בידי המשיבה, כאשר לטענתו לא קיבל הודעה על תאריך הדיון, וכי אינו אשם בתאונה. כמו כן, ציין כי יצא מנקודת הנחה כי התובעת קיבלה את טענותיו בהתאם לכתב ההגנה שהגיש לתיק , ול פיכך לא התקבל מועד לדיון בביהמ"ש .

3. המשיבה מנגד מתנגדת לבקשה לביטול פסק הדין , שכן לטענתה לא ייתכן כי בעל דין יזלזל בהליכי בית משפט, לא יופיע לדיון שנקבע וכתוצאה מכך תיפגענה זכויותיה.

4. לאחר שעיינתי בטענות הצדדים, מצא תי להורות על ביטולו של פסק הדין, בכפוף לתשלום הוצאות הבקשה בסך 1,500 ₪, וזאת מן הטעמים הבאים.

5. אכן, לא מצאתי מקום לביטול פסק הדין מחמת הצדק, שכן המבקש התרשל בכך שלא טרח לעדכן את מזכירות בית המשפט בכתובתו העדכנית לצורך משלוח הזימון לדיון, ומשכך פסק הדין ניתן כדין באין התייצבות לדיון . כפי שצוין בהחלטה ובפ רוטוקול הדיון מיום 17.11.20, הזימון אשר נשלח ע"י המזכירות אל המבקש הוחזר בנימוק "עזב", כאשר היה על המבקש לדאוג לעדכון כתובתו ו/או לבירור מועד הדיון שנקבע לאחר הגשת כתב ההגנה .

6. ביחס לביטול פסק הדין בהתאם לשיקול דעת בית המשפט, הרי שיש לתת את הדעת לשני המבחנים: שאלת סיכויי הגנתו של המבקש וכן שאלת המחדל שבשלו ניתן פסק הדין, ובעניי ננו, אי התייצבותו של המבקש לדיון (ראו אורי גורן, סוגיות בסדר דין אזרחי, עמ' 677 (מהד' 11, 2013)). בהתאם להלכה הפסוקה, שאלת סיכויי ההגנה היא העיקרית מבין השניים , כאשר בינה לבין שאלת המחדל מתקיימת מקבילית כוחות. במקרה דנן, נוכ ח טענתו של המבקש כי אינו אחראי לאופן התרחשות התאונה, והסיכוי הקיים בצידה של טענת הגנה זו, מצאתי להורות על ביטול פסק הדין ולאפשר למבקש את יומו בבית המשפט לצורך הוכחת טענת ההגנה , חרף מחדלו המשמעותי באי ההתייצבות לדיון, שאותו ניתן לרפא בהטלת הוצאות הבקשה.

7. משהוגשה בקשת הביטול בחלוף 5 חודשים ממתן פסק הדין ולנוכח המחדל באי ההתייצבות לדיון, הרי שמצאתי להעמיד את הוצאות הבקשה, שבהם ישא המבקש לטובת המשיבה, בסך של 1,500 ₪.

8. אשר על כן ולאור האמור לעיל, פסק הדין כנגד המבקש יבוטל בכפוף לתשלום הוצאות הבקשה בסך 1,500 ₪ שישולמו מתוך הפקדון שהפקיד המבקש בקופת בית המשפט . המזכירות תבצע העברת הכספים לידי המשיבה בהקדם.

9. דיון הוכחות יערך ביום 20/6/21 בשעה 9:00. המזכירות תזמן את הצדדים.
הצדדים יזמנו עדיהם בתוך 7 ימים מהיום.

ניתנה היום, כ"ז אייר תשפ"א, 09 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אליאור אמינוב
נתבע: קשר רנט א קאר בע"מ
שופט :
עורכי דין: