ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב נאור צלח נגד גלית בסט :

3
לפני כבוד השופט נמרוד אשכול

המבקש/ התובע:

יעקב נאור צלח

נגד

המשיבה/ הנתבעת:

גלית בסט

בית המשפט בהחלטתו קבע כי הנתבעת תצרף מסמכים בנוגע לנוהג ברכב בזמן התאונה.

פסק דין

ביום 23.01.2020 הגיש התובע כתב תביעה על סך 7,000 ש"ח . עיקרי כתב התביעה הם כדלקמן: התובע נהג ביום 17.11.2019 בשעה 17:50 ברחוב גבעת התחמושת בתל אביב, סמוך לבניין עזריאלי. התובע נסע ברכבו בנתיב הימני ורכב אחר אשר נסע בנתיב הקיצוני לפתע נכנס לנתיב שלו. כתוצאה מכך נפגע רכבו של התובע. לטענת התובע, הרכב שפגע בו האט כשם שמתכוון לעצור בצד. התובע נסע אחריו, על מנת להחליף פרטים , אך לפתע הרכב הפוגע נמלט מהמקום. עובר אורח צילם האירוע ואף העיד בבית המשפט. יצוין כי לא צורפה התמונה אשר צולמה על ידי עובר האורח (ראה עדות העד מקסים פוקס בעמוד 1, שורה 23), אולם התמונה הוצגה במהלך הדיון באמצעות הטלפון הנייד (ראה עמוד 2 לפרוטוקול, שורה 1).

לכתב התביעה צורפו חשבונית וקבלה על סך 600 ₪ בעבור הכנת חוות הדעת מטעם השמאי אביב שפירשטיין וכן חוות הדעת גופה אשר אמדה את הנזקים ברכב בסך של 5,988 ₪. חוות הדעת כללה תמונות של רכב התובע בעל הנזק.

בית המשפט בהחלטתו קבע כי הנתבעת תצרף מסמכים בנוגע לנוהג ברכב בזמן התאונה.

התובע ציין בהודעתו מיום 21.07.2020 כי "מדובר בתאונה של פגע וברח של נהג צעיר שנמלט מהמקום בזמן שירדתי מהרכב על מנת להחליף פרטים, הרכב צולם נמלט מהמקום על ידי עובר אורח שראה את המתרחש..."

אם כן, התובע ציין בהגינותו שאין ספק שברכב לא נהגה הנתבעת בעלת הרכב אלא מדובר בנהג צעיר והוסיף: "בעלת הרכב שטוענת שהיא בבידוד היא לא זו שנהגה ברכב ללא שום ספק... וזאת לפי העדות של עובר האורח שצילם את הרכב וציין בפני שמדובר בנהג הנראה צעיר ולא באישה." גם העד מר מקסים פוקס העיד: " ברכב הפוגע נהג גבר צעיר היה יותר מבן אדם אחד באוטו." (עמוד 2 לפרוטוקול, בשורה 12).

הנתבעת לא התייצבה לדיון, התובע המציא בסמוך לאחר הדיון תשובה לשאילתה ממשרד הפנים לפיו כתובתה של הנתבעת היא: מסעוד אלפסי 1021 דירה 11, נתיבות 877210.

בעת הדיון שהתקיים בתיק, התובע פירט טענותיו והעד מטעמו נתן גרסתו לאירוע. מעיון בכתב התביעה ובנספחים שצורפו לו, וכן בשים לב לעדויות התובע והעד מטעמו, עולה כי לכאורה התובע הוכיח נסיבות קרות התאונה והנזק שנגרם לרכבו. בעניין זה ראה עדות התובע: " לשאלת בית המשפט פרטי הנתבעת נמסרו לי ממשטרת ישראל. נשבר לי הפנס והתעקם. יש נזק עם שמאות בסך 7,000 ₪ בפועל עוד לא שילמתי. יש לי רק הערכת שמאי." (ראה עמוד 2, שורות 8-9)

יחד עם זאת עולה מהראיות ומהעדויות שהנתבעת לא נהגה ברכב הפוגע על אף שזה רשום על שמה במועד הרלוונטי . הגם שהתובע הוכיח לכאורה את קרות התאונה והנזק שנגרם, זהות הנהג נתבע הוא חלק בלתי נפרד מהוכחת התביעה . לא ניתן לחייב הנתבעת, אשר לא נהגה ברכב בעת התאונה, בתשלום החוב וזאת הגם שלא התייצבה לדיון.

אשר על כן, אני מוחק התביעה ללא צו להוצאות.

ככל שהתובע יאתר את שם הנהג שביצע התאונה, יגיש תביעה חדשה לבית המשפט. אין בפסק דין זה משום מעשה בית-דין.

בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 15 יום.

המזכירות תשלח עותק מפסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ז אייר תשפ"א, 09 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יעקב נאור צלח
נתבע: גלית בסט
שופט :
עורכי דין: