ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נאדר שוויקי נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני:

כבוד השופט עמי רוטמן

התובע
נאדר שוויקי

ע"י ב"כ: עו"ד חאלד טוויל
-
הנתבע
המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ: עו"ד יסמין דיגורקר

פסק דין

בהתאם לבקשת הצדדים, ומשלא נותרה עילה, התביעה נמחקת.

בכל הנוגע לשאלת ההוצאות, נחלקו הצדדים.

לטענת התובע, יש לחייב הנתבע בהוצאותיו בהליך, נוכח חוסר המעש של הנתבע בטיפול בתביעתו, חרף פניותיו הרבות אל הנתבע והגשת כל המסמכים הנדרשים לפי בקשת הנתבע מספר פעמים, שלא זכו להתייחסות, וכן נוכח דחיית תביעת האבטלה של התובע שלא כדין מלכתחילה. לטענת התובע, דמי האבטלה שולמו לו בחלוף כ-9 חודשים מיום הגשת התביעה ורק לאחר שנאלץ לפנות לבית הדין.

הנתבע טוען כי אין לחייבו בהוצאות, שכן תביעתו של התובע לדמי אבטלה אושרה ביום 13.12.2020 ומכתב בנוגע לאישור נשלח לו בתאריך 14.12.20, ולכן התביעה הוגשה לבית הדין ללא עילה ביום 14.12.20. כמו כן מציין הנתבע כי דמי האבטלה שולמו לתובע כבר ביום 17.12.20.

שקלתי את טענתו בצדדים ואת העובדות הרלוונטיות בתיק. מחד גיסא הבאתי בחשבון את פניותיו של התובע אל הנתבע, תוך צירוף המסמכים הנדרשים, בחודשים יולי ואוגוסט 2020, אשר לא זכו למענה במשך חודשים ארוכים. כן הבאתי בחשבון את העובדה שהתביעה לבית הדין הוגשה בתאריך 13.12.20, יום לפני המועד שבו נשלח לתובע מכתב ההכרה בתביעתו, ומשכך במועד הגשת התביעה התובע לא יכול היה להיות מודע לאישורה על ידי הנתבע (ולא כפי שטען הנתבע) . מאידך גיסא, הבאתי בחשבון את העובדה שתביעתו של התובע אושרה ללא קשר להגשת התביעה לבית הדין , וכן את העובדה שבסופו של יום לא נדרש להמשיך בהליכים בתיק זה. בנסיבות אלה, מצאתי מקום לחייב את הנתבע בתשלום הוצאות התובע בסך של 1,800 ₪, וזאת תוך 30 יום ממועד המצאת פסק הדין לנתבע. ככל שההוצאות לא ישולמו תוך המועד האמור, יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק ממועד פסק הדין ועד לתשלומן המלא בפועל.

ניתן היום, כ"ט אדר תשפ"א, (13 מרץ 2021), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .


מעורבים
תובע: נאדר שוויקי
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: