ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מלחם סאמר חברה להובלות וחומרים בע"מ נגד צנרת הגלבוע בע"מ :

לפני כבוד השופטת הבכירה, רים נדאף

התובעת

מלחם סאמר חברה להובלות וחומרים בע"מ

נגד

הנתבעת
צנרת הגלבוע בע"מ

פסק דין

1. ב"כ הצדדים הסמיכו את בית המשפט ליתן פסק דין בהתאם לסעיף 79א' לחוק בתי המשפט.

2. ענייננו בתביעה כספית ע"ס 86,100 ₪ בגין אספקת חומר (מצע) לנתבעת בסך של 63,432 ₪ ומע"מ, אספקת אספלט בסך 4,918.83 ₪ וביצוע הובלות פנימיות בחצרי הנתבעת בסך 472 ₪.

3. התובעת טוענת כי בהליך קודם בינה לבין ספקית החומר חויבה היא לשלם לספקית סך נומינלי של 29,682 ₪ בהתאם לפסק הדין בתיק שם שמספרו 1467-04-14 (שלום חיפה). היא טענה כי אותו חומר ששילמה את תמורתו סופק לנתבעת, וזו טרם שילמה לה את תמורתו, ולא החזירה לה אותו.

4. התובעת טענה כי התגוננה בהליך הראשון תוך אימוץ לטענות הנתבעת כאן לפיהן לא היה מדובר בחומר סוג א' כנדרש בהזמנה, וכי החומר היה פגום ולא ניתן היה לעשות בו שימוש. טענות אלו נדונו ונדחו ע"י בית המשפט שם, והקביעות מחייבות כנטען את הנתבעת כאן.

5. הנתבעת טוענת להתיישנות התביעה, לאור העובדה כי ההסכם לביצוע העבודות בינה לבין התובעת היה ביום 16.5.13 ואילו התביעה הוגשה ביום 26.5.20.

6. לגופו של עניין הנתבעת עדיין טוענת כי החומר שסופק לה לא היה מסוג א', כי היה צורך לפרק את העבודות בשטח לאור האיכות הירודה של החומר, וכי נגרם לה נזק רב כתוצאה מכך.

7. כן טוענת הנתבעת כי הקביעות בתיק הקודם אינן מחייבות אותה, כי לא הייתה צד להתדיינות שם, וכי אין זהות בין הצדדים שם לצדדים כאן, ואף התובעת עצמה לא הייתה צד להתדיינות הקודמת.

8. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, בפסק הדין שבהליך הקודם, בטיעוני ב"כ הצדדים, אני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובעת סך של 34,000 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד יום התשלום בפועל. כן תשלם הנתבעת לתובעת הוצאות משפט בסך 800 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך 5,500 ₪ (כולל מע"מ).

המזכירות תמציא פסק דין זה לב"כ הצדדים, ותסגור את התיק.

ניתן היום, כ"ג שבט תשפ"א, 05 פברואר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מלחם סאמר חברה להובלות וחומרים בע"מ
נתבע: צנרת הגלבוע בע"מ
שופט :
עורכי דין: