ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מירית אילון נגד עו"ד יונתן ארד :

בפני כבוד השופט יורם ברוזה, סגן הנשיא

המבקשת

מירית אילון
ע"י ב"כ עו"ד מושיקו מלכה

נגד

המשיב
עו"ד יונתן ארד - בעצמו

החלטה

בפני בקשה להורות על עיכוב ביצוע החיוב בהוצאות, עליו הורתי במסגרת פסק הדין מיום 16.8.20. המבקשת הגישה ערעור על פסק הדין ביום 24.9.20 (ע"א 55682-09-20).

בפסק הדין שניתן על ידי, קבעתי כי בשים לב להסכם הדיוני שהוגש, ולאחר שהמומחית שמונתה בתחום הגרפולוגיה, הגב' פנינה אריאלי, מצאה שחתימת התובעת על תצהיר (עליו חתום הנתבע כמי שאימת את חתימתה) לא זויפה, דין התביעה להידחות.

בסיומו של פסק הדין, לאור אופי הטענות שהועלו ודרך ניהול התיק, מצאתי לנכון לחייב את המבקשת בהוצאות לטובת המשיב בסך 20,000 ₪ ( כולל עלות חוות הדעת, ששולמה על ידי הצדדים בחלקים שווים).

ביום 15.9.20, הגישה התובעת בקשה זו, שבה היא מבקשת להורות על עיכוב ביצוע פסק הדין. בבקשה מציינת התובעת כי בפסק הדין נפלה טעות קשה, כי לא ניתן לה יומה וכי נפגעו זכויותיה. בקשת התובעת מתבססת כולה על שאלת סיכויי הערעור, התובעת אינה מתייחסת כלל לשאלת ההכבדה אלא רק מוצאת לנכון לציין כי:-
הנתבע, בתגובתו, הפנה לכך שהתו בעת לא הצביעה על טעם ממשי שילמד כי יהיה לה קושי להיפרע ממנו, ככל שיעוכב ביצוע פסק הדין.

בתשובתה של התובעת לתגובה זו היא ציינה כי

כפי שמציינת התובעת, קיים קושי לבית המשפט לקבוע מה הם סיכויי הערעור על פסק דין שניתן מפניו, ועל כן נקודת ההנחה הינה כי ישנו סיכוי לערעור.

אולם, בכך אין די. מדובר בחיוב בהוצאות, כלומר בתשלום סכום כסף, אשר התובעת כלל לא הביאה כל ראיה כי יקשה עליה להיפרע מהנתבע, ככל שיקבע כי היא זכאית להחזר.

ההלכה בכל הקשור לחיוב כספי הינה כי ככל אין לעכב את ביצוע התשלום למעט באותם מקרים בהם המערער יכול להראות כי ביצוע התשלום יביא אותו להתמוטטות כלכלית או כי יקשה עליו להיפרע ככל שהערעור יתקבל (ע"א 7729/18 רכבת ישראל נ' בי-בי כבישים עפר ופיתוח בע"מ (7.1.19)). אין בכל טיעוני המבקשת כדי לבסס אח ת משתי הטענות הללו.

אין מדובר בסכום גבוה אשר יקשה על הנתבע להשיבו, ככל שהערעור יתקבל. אין בפני כל ראיה בדבר מצבה הכספי של המבקשת וכי אכן יגרם לה נזק כלכלי קשה.

המבקשת לא מצאה לנכון לתמוך בקשתה בתצהיר, בראיות כגון תדפיסי בנק, הכנסות/הוצאות או כל דבר אחר.

בשים לב לכך, דין הבקשה לעיכוב ביצוע להידחות.

ניתנה היום, י"ח תשרי תשפ"א, 06 אוקטובר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מירית אילון
נתבע: עו"ד יונתן ארד
שופט :
עורכי דין: