ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קל אוטו שירותי מימון בע"מ נגד עאסלה בילאל :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובעת

קל אוטו שירותי מימון בע"מ

נגד

נתבעים
1.עאסלה בילאל
2.הכשרה חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

תביעה זו עניינה נזק לכלי רכב, שהיו מעורבים בתאונת דרכים, אשר ארעה ביום 22/05/2019. התובעת טוע נת לנזקים בסך כולל של 4,496 ש"ח, בגין עלות תיקונים, שכר שמאי וירידת ערך.

המחלוקת בין הצדדים היא בשאלת האחריות לקרות התאונה, וממילא להטבת הנזקים.

התובעת טוע נת כי התאונה ארעה בשל חוסר זהירות הנתבע, שעה שרכבה עמד בנתיבו בשל עומס תנועה , כשלפתע רכב הנתבעים פגע בחלקו האחורי וגרם לנזקים.

הנתבעים טוענים כי התאונה ארעה בשל חוסר זהירות נהג רכב התובעת, כאשר בעת שנסע רכבם בנתיב הימני כדין, עקף רכב התובעת את רכב הנתבעים מימין, סטה לנתיב נסיעת רכב הנתבעים ונפגע.

לאחר ששמעתי את עדויות הנהגים, ראיתי תמונות הנזקים שנגרמו לכלי הרכב המעורבים ומיקום הפגיעות בהם, ולאחר שכל אחד מהצדדים הציג בפני את אופן קרות האירוע, לגרסתו, אני מעדיף את גרסתו של נהג רכב התובעת שאישר כי הגיע מכיוון נתיב ההשתלבות, וכאשר מיקום הנזק ואופיו תואם לתיאור קרות התאונה על פי גרסתו. רשמתי לפני אף את גרסתו הכנה של נהג רכב הנתבעים שלא הבחין ברכב התובעת עובר לתאונה, וכי לא זומן לדיון נוסע ברכב הנתבעים (כאשר הנהג העיד שהנוסע ישן ולא ראה את התאונה).

משכך, אני קובע כי האחריות לקרות התאונה מוטלת על שכם הנתבעים ועליהם לשאת בתוצאות הנזקים שנגרמו.
מצאתי לייחס לנהג רכב התובעת אשם תורם בשיעור 30%, בשים לב לכך שאף על פי גרסתו הרי שלמעשה הגיע מצדה הימני של משאית הנתבעים ולאור זאת שאישר בעדותו שנותר נוסע (חלקית) על השוליים ובאופן שהקשה על נהג רכב הנתבעים להבחין ברכב התובעת והגביר את הסיכון לקרות התאונה.

לאור כל האמור, אני מחייב את הנתבעים לשלם לתובע סך של 3,147 ₪, וכן את אגרת התביעה בסך 379 ₪, את שכר העדים בסך 500 ₪, וכן שכ"ט עו"ד בסך של 1,800 ₪.

ניתן היום, כ' תשרי תשפ"א, 08 אוקטובר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קל אוטו שירותי מימון בע"מ
נתבע: עאסלה בילאל
שופט :
עורכי דין: