ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ד"ר באזוב נגד עוסמן :


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות עכו

תק 002267/07

בפני:

כב' השופט אלטר משה

תאריך:

15/02/2008

בעניין:

ד"ר באזוב ולדימיר

התובע

נ ג ד

סאמר קדורה

הנתבע

פסק דין

רכבו של התובע, פיאט פנדה מ.ר. 51-466-60 (להלן: "הפיאט"), נפגע וניזוק בתאונת דרכים שאירעה ביום 5.9.07, באחד מרחובות העיר עכו.

בתאונה היתה מעורבת מונית מ.ר. 60-350-25 (להלן: "המונית"), שהיתה נהוגה בידי הנתבע.

בתביעה שבפניי עותר התובע לחייב את הנתבע לפצותו בגין הנזקים שנגרמו לו , לטענתו, כתוצאה מהתאונה.

הנתבע הגיש הודעת צד ג' נגד מר עוסמאן חסן, הבעלים של המונית ונגד חב' הביטוח הכשרת הישוב, בה היתה המונית מבוטחת בפוליסת ביטוח אחריות כלפי צד ג' בגין נזקי רכוש.

בין הצדדים קיימת מחלוקת הן בשאלת האחריות והן בשאלת גובה הנזק.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ושמעתי את עדויות הנהגים המעורבים בתאונה, אני קובע שהתאונה אירעה באשמתו הבלעדית של הנתבע, אשר לא שמר מרחק מהפיאט שנסע לפניו. אני דוחה את טענת הנתבע כי התובע עצר באופן פתאומי . אציין שאם הייתי מקבל את טענתו זו, לא היה בכך כדי להביא לדחיית התביעה אלא רק לקביעת קיומה של רשלנות תורמת בשיעור נמוך, מצידו של התובע שכן על נהג רכב לשמור מרחק מספיק גדול מהרכב שלפניו כדי שיוכל לעצור ולא לפגוע בו, גם במקרה שהרכב שנוסע לפניו בולם בפתאומיות.

לאור קביעתי דלעיל כי הנתבע נושא במלוא האחריות לאירוע התאונה, על הנתבע לפצות את התובע בגין הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה , המסתכמים, על פי הראיות שהובאו בפניי , בסכום של 3,118 ₪, לפי הפירוט כדלקמן:

נזק לפיאט, כעולה מחוו"ד השמאי וחשבונית המוסך - 2,618 ₪

שכ"ט שמאי - 500 ₪

לא נעלמה ממני הטענה שלאחר התאונה היו הצדדים במוסך והמוסכניק העריך את עלות תיקון הפגוש של הפיאט ב- 600 ₪, אולם אני מקבל את האמור בחוו"ד השמאי כי לאור הנזק שנגרם לפגוש, היה צורך להתקין פגוש חלופי, על כל המשתמע מכך.

אשר להודעת צד ג' שהגיש הנתבע - אני קובע כי לאור העובדה שצד ג' 1 אמנם היה בעל המונית אולם לא היה מעסיקו של הנתבע, ולאור העובדה שסכום ההשתתפות העצמית עולה על סכום הנזק הנתבע, דין הודעת צד ג' להידחות.

סיכומו של דבר, אני מחייב את הנתבע לשלם לתובע סך של 3,118 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום הגשת התביעה , 25.11.07 ועד התשלום המלא בפועל.

כן אני מחייב את הנתבע לשלם לתובע הוצאות משפט בסך של 400 ₪. סכום זה ישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

את ההודעה לצד ג' , אני דוחה, ללא צו להוצאות.

ניתן היום ט' ב אדר א, תשס"ח (15 בפברואר 2008) בהעדרהצדדים.

אלטר משה, שופט

למזכירות:

מאחר ופסק הדין ניתן לאחר שהצדדים עזבו את האולם, יש לשלוח את העתק פסק הדין.

002271/07תק 314 תקוה מאורר