ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ נגד אורן כלפון :

לפני כבוד השופטת אפרת בוסני

התובעים:

1.איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ
2.שלום כפיר

נגד

הנתבעים:

1.אורן כלפון
2.מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

פסק דין

ביום 25.2.2016 סמוך למחלף פולג-נתניה ארעה תאונה בין רכב מס' רישוי 26-775-71 (להלן: " רכב התובעים") לבין משאית מס' רישוי 73-619-15 (להלן:"המשאית"). בגדרה של התביעה נתבעים הכספים שהתובעת 1, מבטחת רכב התובעים, שילמה בגין נזקי הרכב בתאונה וכן ההפסדים של התובע 2, נהג רכב התובעים, בגין הפעלת הפוליסה .
אין מחלוקת שארעה תאונה בין כלי הרכב. המחלוקת היא בשאלת נסיבות התאונה והאחראי להתרחשותה.
לגרסת נהג רכב התובעים, התאונה ארעה כאשר רכב התובעים היה בנסיעה בנתיב הנסיעה הימני , המשאית לא שמרה מרחק ופגעה ברכב התובעים בחלקו האחורי שמאלי.
לגרסת נהג המשאית מנגד, בעת שהמשאית הייתה בנסיעה בנתיב הימני, רכב התובעים שנסע מימין למשאית בנתיב השתלבות סטה לנתיב נסיעת המשאית.
הצדדים הסמיכו את בית המשפט להכריע במחלוקת ביניהם מכוח סמכותו של בית המשפט על פי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984.
לאחר ששמעתי את עדויות הנהגים ובחנתי את הראיות, ובכלל זה את טפסי ההודעה, את נקודות המגע בין כלי הרכב ואת מוקד הנזק ב רכב התובעים, הגעתי לכלל דעה להעדיף את גרסת נהג המשאית לאופן התרחשות התאונה ולאור מוקדי הנזק לחלק את האחריות לתאונה בין הנהגים המעורבים באופן הבא:
נהג רכב התובעים- 65%; נהג המשאית- 35%.
בהיעדר מחלוקת של ממש בשאלת הנזק, לאור חלוקת האחריות שקבעתי, הנתבעים, יחד ולחוד, ישלמו לתובעים סך 3,804 ₪ וכן את אגרת המשפט ששולמה ושכ"ט עו"ד בסך של 1,800 ₪. הסכום הכולל ישולם תוך 30 יום.

פוטרת את התובעים מתשלום המחצית השנייה של האגרה.
5129371

ניתן היום, ב' תשרי תשפ"א, 20 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ
נתבע: אורן כלפון
שופט :
עורכי דין: