ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ נגד לילא מסרי -היחידה :


בפני כבוד ה שופטת תמי לוי יטח

מבקשת
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ (נושה)

נגד

משיבים

  1. לילא מסרי -היחידה
  2. ממונה על חדלות פירעון – מחוז חיפה והצפון
  3. עו"ד אלה וואנו - הנאמנת

החלטה

עיינתי בבקשת המבקשת לקיזוז יתרות ההלוואה שניתנו על ידה ליחידה כנגד הכספים המוחזקים בידי המבקשת ובעמדת הנאמנת. יצוין כי חרף חלוף המועד שנקבע בהחלטה מיום 1.6.20, לא הוגשה עמדת היחידה ולא עמדת הממונה .

נוכח ההלכות שנקבעו ברע"א 2512/17 פינצ'ב נ' מגדל חברה לביטוח בע"מ (פורסם ביום 10.4.18) ובע"א 1057/18 עו"ד אייל עברון נ' ורדי ואח' (פורסם ב יום 23.1.19), יש מקום לקבל את הבקשה ולהכיר עקרונית בזכות הקיזוז של המבקשת. כמו כן, ו בהתאם להלכת עברון, יש לפעול תחילה לקיזוז כספי הפיצויים ורק לאחר מכן לקיזוז מכספי התגמולים.

על מנת לברר את היקף החוב המאושר לקיזוז ומאלו כספים יש לבצעו, על המבקשת להגיש תוך 7 ימים מהיום תביעת חוב לנאמנת בצירוף כל המסמכים הרלבנטיים, לרבות צירוף אסמכתאות על כך שהכספים שמבוקש לקזזם הינם בבעלות היחידה או בבעלות מעסיקה ובהתאם האם מבוקש לקזז מכספי פיצויים או מכספי תגמולים (ר' בעניין זה סעיפים 3-4 לתגובת הנאמן). הנאמנת מתבקשת לבדוק את תביעת החוב בהקדם ולהודיע למבקשת מה היקף הקיזוז המאושר לביצוע ומאלו כספים יבוצע הקיזוז, והכל בכפוף לאמור בהלכות שפורטו לעיל.

היחידה תפעל בהתאם לאמור בסעיף 5 לתגובת הנאמנת ותמסור הודעה בעניין תוך 30 יום מהיום, קרי תמסור הודעה באם ברצונה לשמור על יתרת הכספים שיוותרו בידי המבקשת ככספים מוגנים או להעבירם לקופת הנשייה.

ניתנה היום, ח' תמוז תש"פ, 30 יוני 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
נתבע: לילא מסרי -היחידה
שופט :
עורכי דין: