ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כנען סנטר בע"מ נגד אשר מסעוד אלפסי :

בפני: כבוד השופט אור אדם, סגן הנשיא

תובעת
כנען סנטר בע"מ
ע"י עו"ד יצחק טאוסי

נגד

נתבע
אשר מסעוד אלפסי
ע"י עו"ד עמית סופר

החלטה

לאחר שעיינתי בהתנגדות לביצוע שטר ובתצהיר שצורף לה, לנוכח נימוקי הבקשה ולאחר שנוכחתי כי המחלוקת כרוכה בבירור עובדתי, ובהתחשב בהלכה הפסוקה, לפיה די לנתבע כי יראה הגנה אפשרית ואפילו רק בדוחק, כאשר בשלב זה, בית משפט אינו שוקל שיקולי מהימנות , ולנוכח הטענה כי לא חתם על שטר החוב - מצאתי שיש מקום בנסיבות העניין לקבל את ההתנגדות לנתבע 2 רשות להתגונן על יסוד ההתנגדות לביצוע שטר בלבד , כסמכותי בתקנה 205 (ג) אמצע לתקנות סדר הדין האזרחי תשמ"ד 1984.
המזכירות תשנה אפוא סיווג התיק לתיק ת"א בסדר דין רגיל על כל המשתמע מכך.
כיוון שמדובר, לטענת התובעת, רק בערב לחייבת העיקרית, חברת אורקל ניהול נזקי אש ומים בע"מ (להלן: " החייבת"), ב"כ התובעת יבהיר בתוך עשרים יום אלו מאמצים נעשו לגבות את החוב מהחייבת העיקרית והיכן עומדים הדברים.
לעיוני בתום המועד.
טענתו החלופית של הנתבע, היא כי עזב את החברה החייבת ובוטלו כל התחייבויותיו בעניין החברה החייבת. הנתבע יבהיר אפוא בתוך עשרים יום אם יש בידו מסמך כלשהוא בעניין זה, וכן אם דאג לכך שהחברה החייבת תודיע לכל ספקיה על הפטרתו, וכיצד עשה כן.
לעיוני בתום המועד.
בעלי הדין ישלימו ביניהם ההליכים המקדמיים לרבות גילוי מסמכים הדדי ועיון בהם, תשובות לשאלונים ככל שיוחלפו ופרטים נוספים ככל שיידרשו. הליכים אלה יסתיימו בתוך 45 יום ולאחר מועד זה לא תוגש כל בקשה בעניין הליכים מקדמיים.
קובע לקדם משפט ליום שני, ז' כסלו תשפ"א, 23.11.2020 בשעה 09:00.
בעלי הדין יתייצבו לדיון באופן אישי.
ב"כ הצדדים ינצלו את הזמן עד לדיון הקבוע לקיום משא ומתן אינטנסיבי בניסיון להגיע להסכמות, מהותיות או דיוניות, שיחסכו את הצורך בהכרעה שיפוטית. במסגרת זו ישקלו הצדדים פניה להליך של גישור, אשר עשוי למנוע הכרעה בינארית לכאן או לכאן. בית המשפט יכול ל הציע לצדדים כמגשרים את עו"ד יצחק שטרית מק"ג, עו"ד מרב מירון גורן מרוחמה, עו"ד יריב אבישור מאשקלון, או כל מגשר אחר המוסכם על שני הצדדים.
ב"כ הצדדים יודיעו בתוך עשרים יום עמדתם להליך של גישור וככל הניתן גם זהות מגשר מוסכם.
לעיוני בתום המועד.

ניתנה היום, ו' תמוז תש"פ, 28 יוני 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כנען סנטר בע"מ
נתבע: אשר מסעוד אלפסי
שופט :
עורכי דין: