ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ליאור לסניק נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט הבכיר, דוד לנדסמן

מבקש

ליאור לסניק- בהעדר

נגד

משיבים

מדינת ישראל

החלטה

זו החלטה לבקשה לביטול צו פסילה מנהלית שניתן ע"י קצין משטרה נגד המבקש, לתקופה של 30 יום.

הצו ניתן ביום 11.6.20, לאחר שנרשם נגד המבקש דו"ח תנועה בגין ביצוע עקיפה בדרך לא פנויה, בניגוד לתקנה 47 (ד) לתקנות התעבורה.

בדיון הראשון בבקשה שנקבע ביום 24.6.20 הגיש ב"כ המבקש טיעונים בכתב הקשורים למצב הראיות בתיק, וכן תצהיר של אשת המבקש, שנכחה ברכב בעת ביצוע העבירה המיוחסת לבעלה.

בדיון המשך ביום 25.6.20, הגיבה ב"כ המשיבה לטיעונים של ב"כ המבקש, היא סבורה שקיימות ראיות לכאורה להוכחת העבירה, הפנתה לתגובות של המבקש לשוטר בעת רישום הדו"ח ובשימוע, והגישה את תיק החקירה לעיון בית המשפט.

עיון בתרשומת של השוטר מראה כי השוטר רושם כי הבחין ברכב המבקש שהגיע בכיוון הנגדי, יוצא לעקיפה וגורם לו לסטות לשוליים הימניים בכיוון נסיעתו, וכן לסטיית רכב הנעקף גם לשוליים, כדי למנוע תאונה.

השוטר לא ערך סקיצה או תרשים, וגם לא הערכה של מרחקים.

ב"כ המבקש צירף כאמור תצהיר מצד אשת המבקש, לפיו היא טוענת כי הרכב הנעקף נסע לאט, ולאחר שבעלה הבהב לו באורות, הוא ירד ימינה כדי לפנות לו את הדרך.

עוד היא מציינת כי היא הבחינה ברכב לבן התקרב ממולו שבדיעבד התברר כי מדובר בניידת משטרה שהיתה כ- 300 מ' מהם.

מדובר במבקש המחזיק רשיון נהיגה מ - 1997, צבר לחובתו 19 הרשעות קודמות, רובן מסוג ברירת משפט, הרשעה אחרונה בבית המשפט היה לפני כ -9 שנים, ואף הרשעה בגין בעבירה הקשורה לעקיפה מסוכנת.

בבואו של בית המשפט להכריע בבקשה כזו, עליו לקבוע אם המבקש הצליח לשכנע את בית המשפט כי החזרת רשיון הנהיגה שלו לא תסכן את שלום הציבור.

גם אם הרכב הנעקף אכן פינה את הדרך עבור המבקש כפי שטוענת אשתו, והשוטר התרשם כי מדובר בסטייה כדי למנוע תאונה, עדיין עומדת טענת השוטר , שהוא נאלץ לרדת לשוליים בשל עקיפת המבקש, ואם אשת המבקש מוסרת כי הבחינה ברכב המעורב מגיע ממול בתחילת העקיפה, ובהתחשב בקושי להערכת מרחקים וכי מדובר בכביש בעל נתיב אחד בלבד בכל כיוון, עדיף היה להימנע מביצוע העקיפה.

בהעדר סקיצה והערכת מרחקים ע"י השוטר, ובהתחשב בעברו הלא מכביד של המבקש, הגעתי לכלל מסקנה כי יש מקום לקצר את תקופת הפסילה.

לסיכום, אני מעמיד תקופת הפסילה המנהלית על 17 יום בלבד, ובתום תקופה זו יסתיים צו הפסילה ומשטרת ישראל תחזיר באופן מיידי את הרשיון למבקש.

של המב

ניתנה היום, ו' תמוז תש"פ, 28 יוני 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ליאור לסניק
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: