ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב גרטנר נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד השופטת הבכירה שירלי דקל נוה

המבקש

יעקב גרטנר

נגד

המשיבה

מדינת ישראל

החלטה

זוהי החלטה בבקשת המבקש (הנאשם) לדחיית מועד ההוכחות הקבוע ליום 25.6.2020.

המבקש טען כי ביומן בא כוחו, עו"ד תמיר סולומון, נקבעו במועד הדיון 8 תיקים בבתי משפט שונים, ולכן לא יוכל להתייצב בבית המשפט.

עוד טען המבקש כי מתנהלת תביעה שהוגשה על ידי מעסיקתו של המבקש להשבת השעונים שחולטו, נושא כתב האישום, אשר הסתיימה בה שמיעת ההוכחות, אך טרם ניתן פסק דין של בקשת המשיבה לדחיית מועד הגשת סיכומיה. המבקש ביקש לאפשר את מיצוי ההליך האזרחי טרם סיום ההוכחות בתיק דנן.

המשיבה השאירה את ההחלטה בבקשה לשיקול דעת בית המשפט. המשיבה ציינה בבקשתה כי הדיון נקבע כבר לפני למעלה מארבעה חודשים, והבקשה לדחייתו הוגשה 5 ימים טרם מועד זה. כמו כן, המשיבה טענה כי אין בתוצאת ההליך האזרחי כדי להשפיע על ההליך הפלילי.

בהחלטתי מיום 22.6.2020 דחיתי את הבקשה, והבהרתי כי מועד ההוכחות נקבע עוד ביום 11.2.2020, בתיאום עם יומן בא כוחו של המבקש ולפי בקשתו, לשם שמיעת עד שההגנה הייתה מעוניינת בזימונו וכן לסיכומים בעל פה.
עוד הבהרתי כי קבלת הבקשה תגרום לבזבוז זמן שיפוטי, שכן יומן בית המשפט עמוס מאד בדיונים, הגשת הבקשה במועד בו הוגשה לא מאפשרת קביעת תיק אחר במועד שנקבע, ודחיית הדיון תגרור דחייה ארוכה נוספת בסיום התיק.

ב"כ המבקש הגיש הבהרה לבקשתו, בה ציין כי מדובר במצב חריג, שכן לאחרונה עבר עו"ד ברנס ממשרדו תאונת דרכים, ועקב מצבו הרפואי לא יוכל להתייצב לדיון.

בנסיבות חריגות אלו של ב"כ המבקש כפי שהובהרו, אשנה את החלטתי ומועד ההוכחות ידחה.

נקבע לתזכורת במעמד הצדדים לשם קביעת מועד חדש לסיום הפרשת ההגנה וסיכומים בע"פ ליום 12.7.2020 שעה 08:30.

על ב"כ המבקש ליידע את המבקש על מועד התזכורת וחובת התייצבותו.

המזכירות תשלח העתק ההחלטה וזימון לדיון לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, א' תמוז תש"פ, 23 יוני 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יעקב גרטנר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: