ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דניאל פיק נגד כלל פנסיה וגמל בע"מ :

לפני:

כבוד השופט כאמל אבו קאעוד – סגן נשיא

המבקשים
1. דניאל פיק

2. דוד פיק

3. אברהם יאקב

-
המשיבה
כלל פנסיה וגמל בע"מ

פסק דין

לפניי בקשה לשחרור הכספים הצבורים בקופה המרכזית לפיצויים ע"ש שרה ברגר ז"ל (להלן: המנוחה) המנוהלת על-ידי כלל פנסיה וגמל בע"מ (להלן: המשיבה).
המבקשים הם ילדיה של המנוחה, אשר צירפו לבקשתם אישור מחברת כלל בדבר יתרת הכספים הצבורים בקופת הפיצויים המרכזית; תעודת פטירה של המנוחה; צוואת המנוחה; וכן צו לקיום הצוואה.
בטרם מתן החלטה בבקשה התבקשו המבקשים להגיש תצהיר ולהבהיר כדלקמן: מה היה טיב העסק; כיצד ומתי נסגר העסק; כמה עובדים הועסקו בעסק וכיצד הסתיימה העסקתם. בכלל זה התבקשו המבקשים לציין האם ומתי שולמו לעובדים פיצויי פיטורים; האם הוגשו תביעות כנגד המנוחה בקשר לפיצויי פיטורים על-ידי מי מעובדיה, והאם ישנן תביעות תלויות ועומדות בגין פיצויי פיטורים. הצדדים התבקשו לצרף לתצהיר הנ"ל אישור מטעם רואה החשבון אשר ליווה את העסק לפיו אין לעסק חובות לעובדים.
בתגובת המשיבה לבקשה מיום 30.4.2020 עדכנה המשיבה כי היא תפעל בהתאם להכרעת בית-הדין.
ביום 4.6.2020 הגישו המבקשים תצהיר מטעם הגברת אסתר פיק, גיסתם, אשר פעלה ללא שכר כמנהלת החשבונות של העסק. הגברת פיק הבהירה בתצהיר מטעמה כי העסק, תיאטרון ניצוצות, היה עסק שהתמחה במכירות ובשיווק הצגות תיאטרון למערכת החינוך בארץ, אשר הוקם בשנת 1987 על-ידי המנוחה ובנה, מר יעקב פיק. צוין, כי העסק נוהל על-ידי מר פיק, עד לפטירתו בשנת 2008, אז נסגר. עוד צוין, כי בעסק הועסקו לבד ממר פיק המנוח שלושה עובדים נוספים. לעניין זה הובהר, כי עם סגירת העסק הועברו העובדים לעבוד תחת תיאטרון הילדים והנוער ע"ש אורנה פורת ושולמו להם פיצויים כחוק מקופת הפיצויים המרכזית. לבסוף צוין כי לא הוגשו תביעות בגין פיצויי פיטורין.
לתצהיר הנ"ל צורפו נספחים רלוונטיים.
נוכח המפורט בבקשה; בשים לב להבהרות המבקשים בתצהיר מטעמה של הגברת פיק; וכן בשים לב לנספחים לתצהיר אשר הוגשו לעיוני, נחה דעתי כי אין מניעה לשחרור הכספים הצבורים בקופת הפיצויים לידיהם של המבקשים, זאת בכפוף לכל דין.
לפיכך, ניתן איפוא פסק-דין הצהרתי ולפיו ישוחררו הכספים הצבורים לטובת המנוחה בקופת הפיצויים המרכזית.

ניתן היום, ט"ו סיוון תש"פ, (07 יוני 2020), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .


מעורבים
תובע: דניאל פיק
נתבע: כלל פנסיה וגמל בע"מ
שופט :
עורכי דין: