ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בלה מוסקוביץ נגד חמאדה מוסלח :

בפני כבוד הרשם הבכיר ראמי נאסר

תובעת

בלה מוסקוביץ

נגד

נתבעים

  1. חמאדה מוסלח
  2. הכשרה חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. הצדדים הסמיכוני בסוף דיון ממושך שהתקיים לפניי ביום 19.05.2020 ליתן פסק דין בתיק על דרך הפשרה, לאחר שהסברתי לצדדים את המשמעות של ההכרעה בדרך זו, וזאת מכח סמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984.

2. יש לציין כי סעיף 79א. לחוק יוצר הסדר שתחותלו על כל סוגי הסכסוכים בפני הערכאות ועל כל רכיבי ההכרעה בסכסוכים אלה, לרבות קביעת אחריות, אשם תורם, חלוקת אחריות ועוד. צדדים אשר מפקידים הכרעות אלה בידי בית המשפט על מנת שיפסוק על דרך הפשרה, מסכימים למעשה לקיצור משך ההתדיינות ביניהם ולקיום הליך מהיר שתוצאותיו סופיות, בכפוף לאפשרויות הערעור הקבועות בדין.

3. במהלך הדיון שמעתי באריכות את הנהגים אשר אף הדגימו לפניי באמצעות רכבי הדגמה באופן מפורט ומדוקדק את אופן התרחשות התאונה, איש איש לגרסתו. נוסף על כך, שמעתי את התובעת שהיא הבעלים הרשום של הרכב, ובעלה של הנהגת ברכב התובעת (בנה של התובעת) שהיה אחראי על תיקון הרכב, ו כן השכן של הנהגת אשר הגיע לזירת התאונה לאחר אירוע התאונה. כמן כן שמעתי את הבעלים של רכב הנתבעים ונציג חברת הביטוח, והתרשמתי באופן ישיר ובלתי אמצעי מעדות הנהגים והעדים.

4. כמו כן, עמדתי על נסיבות התאונה; מקום התאונה שהתרחש בכביש בין עירוני בקרבת אתר בנייה ; מיקום הרכבים ומיקום הפגיעות ברכבים; ועיינתי בכל הראיות שהוצגו בפניי לרבות חוו"ד השמאי מטעם התובעת ותצלומי הרכבים ושאר המוצגים שנסרקו לתיק .

5. לאור האמור לעיל, ולאחר ששקלתי טענות הצדדים ובדקתי מעשיהם ומחדליהם על רקע הוראות הדין הרלבנטיות לרבות תקנות התעבורה, תשכ"א-1961, ובשים לב להסכמת הצדדים הנ"ל ולרכיבי כתב התביעה , אני קובע כי נזקיה של התובע ת עומדים על סך של 6,090 ₪, וכי האחריות לתאונה היא 20% : 80% (לחובת נהג הנתבעים) .

6. לפיכך, אני מחייב את הנתבעים, יחד ולחוד, לשלם לתובע ת 80% מסכום ה נזק הנ"ל, קרי סך של 4,872 ₪, בתוספת הוצאות משפט בסך של 750 ₪, ובסה"כ 5,622 ₪ .

7. הסכומים האמורים ישולמו לתובעת תוך 30 יום מיום המצאת פסק הדין, שאם לא כן, ישאו הסכומים הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

8. הצדדים רשאים להגיש בקשת רשות ערעור על פסק הדין לבית המשפט המחוזי בחיפה תוך 15 יום מיום קבלתו.

9. המזכירות תשלח העתק מפסק הדין לצדדים בדואר רשום.

ניתן היום, כ"ו אייר תש"פ, 20 מאי 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בלה מוסקוביץ
נתבע: חמאדה מוסלח
שופט :
עורכי דין: