ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מאיה כהן נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופטת שרה שדיאור
התובעת:
מאיה כהן

ע"י ב"כ: עו"ד שושנה בורשטיין

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ: עו"ד ענבל לש

החלטה

הנני ממנה כמומחה יועץ רפואי מטעם ביה"ד את ד"ר דב א. אופנהיים (מומחה בתחום האורתופדי) על מנת שיחווה את דעתו בדבר פגיעתה של התובעת.
ואלה העובדות הרלוונטיות כעולה מן התיק:
א. התובעת ילידת 1973.
ב. התובעת עבדה בהקלדה כל שנות עבודתה בהיקפים משתנים ועם הפסקות כ- 24 שנים. מ-01/11/98 וברצף עד היום עובדת בעבודת הקלדה. ב-7 שנים האחרונות בהיקף של 6 שעות ו-22 דקות ביום, חמישה ימים בשבוע.
ג. במהלך יום עבודה יש הפסקה של 20 דקות.
ד. התובעת מקלידה כאשר המקלדת על מדף נשלף מתחת לפני השולחן, במנח יד של 180 מעלות (האמה וכף היד ברצף). יחד עם זאת, התובעת משתמשת ביד ימין בעכבר שנמצא על השולחן וגבוה מהמדף.
ה. עונה לטלפונים תוך כדי הקלדה בשתי הידיים לסירוגין.
המומחה מתבקש להשיב על השאלות הבאות:
א. מהו הליקוי הרפואי ממנו סובלת התובעת.
ב. האם ניתן לקבוע בסבירות של מעל 50% קיומו של קשר סיבתי בין עבודתה של התובעת לבין הליקוי הרפואי ממנו סובלת.
ג. האם ניתן לקבוע כי הליקוי הרפואי נגרם כתוצאה מפגיעות זעירות, שכל אחת מהן היא סבל לתובעת, נזק מזערי, עד שהצטברות הנזקים הובילה לנזק בלתי הפיך. לעניין זה יילקחו בחשבון גם אורך התקופה וגם האינטנסיביות.
ד. האם לעבודתה של התובעת השפעה משמעותית על הליקוי הרפואי, השפעה של 20% ומעלה.
ה. האם המחלה ממנה סובלת התובעת נכללת בגדר פריט 26 לרשימת מחלות המקצוע בתוספת השמיעה לתקנות המל"ל (ביטוח מפני פגיעה בעבודה) המתייחסת ל-"דלקת של גידים ותיקיהם או דלקת במקומות חיבור שרירים לעצמות, הכל בכף היד או במרפק" ו/או בגדר פריט 13 לרשימה המתייחס ל"שיתוקים של עצבים פריפריים הנגרמים על ידי לחץ ממושך"
ו. ככל שהתשובה חיובית, האם סביר יותר לקבוע שיש קשר סיבתי בסבירות של 50% על התפתחות הליקוי או החמרתו.
ככל שמי מן הצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית דין זה וישירות לצד שכנגד, תוך 7 ימים ממועד קבלת החלטה זו.
המומחה מתבקש ליתן חוות דעתו תוך 30 יום מיום קבלת ההחלטה והחומר הרפואי. (הכולל את החומר שהתובעת מסרה והמצוי על הדיסק).
המומחה יערוך את חוות הדעת בדרך שבה ניתנת חוות דעת של מומחה לפי פקודת הראיות [נוסח חדש], התשל"א - 1971 (להלן – "פקודת הראיות"), ובכלל זה יפרט את פרטי השכלתו וניסיונו, וכן יצהיר כי ידוע לו שחוות דעתו ניתנת במקום עדות בבית הדין על המשתמע מכך.
המזכירות תצרף להחלטה זו "דף הנחיות" למומחה בהתאם להנחיות בדבר מינוי מומחים ויועצים רפואיים וכן תעביר למומחה את התקליטור המצוי בתיק בית הדין ובו כל החומר הרפואי הרלבנטי.

ניתנה היום, כ"ד אייר תשע"ט, (29 מאי 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.

חתימה


מעורבים
תובע: מאיה כהן
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: