ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ריטה רם נגד מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ :

לפני:

כבוד השופטת הבכירה אורית יעקבס

התובעת
ריטה רם
ע"י ב"כ עו"ד עדי סלומון
-
הנתבעת
מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ ח.פ. 512245812
ע"י ב"כ עו"ד גל מלמדובסקי

פסק דין

1. בתאריך 11/12/19 הגישה התובעת תביעתה למתן פסק דין הצהרתי בדבר היותה בת זוגו והידועה בציבור של המנוח, מר ליאור אפרים שטראוס ז"ל אשר נשא בחייו תעודת זהות שמספרה 059575043 ואשר נפטר ביום 21/4/19.

2. התביעה נתמכה במסמכים שונים, לרבות צוואה שכתב המנוח, תמונות וכן תצהירה של התובעת, תצהירה של אם המנוח, תצהירה של חברה של התובעת - היא גב' גולדמן ותצהירו של מזכיר קיבוץ עין השופט בו התגוררו המנוח והתובעת - כאשר כלל התצהירים תמכו בגרסת התובעת אשר לכך שהיא והמנוח היו זוג לכל דבר החל משנת 2001.

3. בתאריך 2/1/20 הוגש כתב ההגנה מטעם הנתבעת.
במסגרת כתב ההגנה טענה הנתבעת בין היתר, כי התובעת לא המציאה מסמכים המעידים על ניהול משק בית משותף עם המנוח כדי להרים את נטל ההוכחה.
הנתבעת הוסיפה כי ככל ויומצאו מסמכים נוספים המעידים על ניהול משק בית משותף כאמור, היא תבחן שוב את עמדתה ביחס לבקשת התובעת.

4. בתאריך 16/2/20 התקיים דיון לפני כבוד הרשמת מירב ניר שלו אשר במהלכו השמיעו ב"כ הצדדים דבריהם, כן השמיעה התובעת עצמה דבריה וכן דיברה לאחר שהוזהרה, אחת המצהירות מטעמה של התובע ת - היא גב' גולדמן.
בסיום הדיון ניתנה ההחלטה הבאה:"התובעת תגיש תצהיר משלים מאת אמו של המנוח על כך שלמנוח לא היה בביתו תנור ומיקרוגל וטוסטר, נתונים שיכולים לתמוך לשיטת הנתבעת בכך שהמנוח והתובעת ניהלו משק בית משותף, וזאת בזאת 10 ימים מהיום.
לאחר הגשת התצהיר, תודיע הנתבעת בתוך 10 ימים, את עמדתה להליך".

5. בתאריך 25/2/20 הגישה התובעת תצהיר משלים של אם המנוח וזאת כפי שנדרשה לעשות בהתאם להחלטה הנ"ל.

6. בתאריך 8/3/20 הגישה הנתבעת את עמדתה במסגרתה הודיעה כי היא עיינה בתצהירה המשלים של אם המנוח וכי בשים לב לתצהיר זה ולטענותיה בכתב ההגנה היא מותירה את ההחלטה בבקשת התובעת להכרה בה כידועה בציבור של המנוח לשיקול דעתו של בית הדין.

7. בתאריך 20/4/20 הועבר התיק לטיפולי.

8. לנוכח האמור לעיל ולאחר ששקלתי את עמדות הצדדים ועיינתי בכתבי הטענות ובמסמכים שצורפו לכתב התביעה וכן בתצהירים שצורפו לו וכן בתצהירה המשלים של אם המנוח וכן לאחר שעיינתי בפרוטוקול הדיון מיום 16/2/20, שוכנעתי כי יש לקבל את הבקשה ומשכך הריני קובעת כי בכל הנוגע למערכת היחסים שמול הנתבעת, יש להכיר בתובעת כבת זוגו וכידועה בציבור של המנוח, מר ליאור אפרים שטראוס ז"ל אשר נשא בחייו תעודת זהות שמספרה 059575043 אשר נפטר ביום 21/4/19.

9. בנסיבות העניין - אין צו להוצאות.

ניתן היום, כ"ז ניסן תש"פ , (21 אפריל 2020 ) בהעדר הצדדים.

יעקבס אורית,
שופטת בכירה


מעורבים
תובע: ריטה רם
נתבע: מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
שופט :
עורכי דין: