ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד גלאל עמאש :

בפני כבוד ה שופט משה גינות

המבקשת

מדינת ישראל

נגד

המשיב
גלאל עמאש (עציר)

החלטה

כנגד המשיב – גלאל בן שוקי עמאש, הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של איומים היזק לרכוש במזיד ותקיפה הגורמת חבלה של ממש.
מלשון כתב האישום מתחוור, כי המשיב והגב' תרצה עמאש (להלן: המתלוננת) נשואים ומתגוררים יחדיו בכפר גסר אל זרקא. למשיב ולמתלוננת שישה ילדים.

ביום 18/2/20, סמוך לשעה 07:30, עת התעורר המשיב משנתו, הוא החל לגדף את המתלוננת. בתגובה זו פנתה אליו במטרה להבין את פשר הדברים.
בהמשך, המשיב קם מימטתו, אחז בנעל והחל לרוץ לכיוונה של המתלוננת אשר בתגובה לכיוון חדר השינה של בנותיהן הקטינות. היא נכנסה לחדר ונשענה על הדלת במטרה למנוע את כניסתו של המשיב.
בסמוך לכך החל המשיב לזעוק לעבר המתלוננת "צאי יה שרמוטה" והחל הולם בחוזקה על דלת החדר. משהמתלוננת לא נענתה לקריאותיו זרק המשיב על דלת החדר כסא מפלסטיק וקערה אשר התנפצה. במעשיו שבר המשיב את דלת החדר.
או אז נכנס המשיב אל החדר והחל לתקוף בעזרת נעל את המתלוננת שלא כדין וללא הסכמתה מספר פעמים בידה השמאלית. בתגובה למעשיו נחלצה הקטינה ר.ע לעזרת אמה המתלוננת תוך שהיא מחבקת אותה בחזקה ומגוננת על גופה של האם וצועקת לאביה המשיב: "די די חאלס מספיק".
המשיב חרף תחנוניה של המתלוננת וזעקותיה של הקטינה לא חדל ממעשיו והמשיך לתקוף את המתלוננת שלא כדין באמצעות הנעל בידה, בגבה ובפניה פעם אחר פעם כשהוא מסב לה חבלות בגופה.
עובר לנסיבות המתוארות לעיל, במועד שאינו ידוע איים המשיב על המתלוננת בהתריסו כלפיה, כי יהרגנה אם תתלונן עליה במשטרה וכי יחתוך את פניה.

ביום 18/1/20 בשעות אחר הצהריים התעורר המשיב משנתו, ניגש ותקף את המתלוננת שלא כדין בכך שירק לעברה. בהמשך, נטל כסאות מפלסטיק והשליכם לכיוונה של המתלוננת.
המתלוננת נמלטה לחדרה ונעלה אותו. בתגובה לכך החל המשיב להשתולל ולהלום בעזרת הכסאות בדלת החדר. במעשיו שבר את המשיב את הכסאות.
לטענת המאשימה, היא מחזיקה בידיה את הודעת המתלוננת שם היא מסרה, כי המשיב נוהג מזה שנים ארוכות באלימות ובאגרסיביות כלפיה בנוכחות ששת ילדיהם, כמו כן מחזיקה המאשימה עדות של שוטרת אשר הבחינה בחבלות בידיה ובפניה של המתלוננת.
לטענת המאשימה כנגד המשיב קמה עילת מעצר מכח סעיף 21 (א) (1) (ב) לחוק (סמכויות אכיפה מעצרים) שכן קיים יסוד סביר לחשד שהמשיב ימשיך לתקוף את המתלוננת כפי שעשה זאת בשנים האחרונות.
עוד טען ב"כ המאשימה כי בעברו הפלילי של המשיב קיימת הרשעה משנת 2011, בעבירה של פציעה בגינה ריצה תקופת מאסר. עבר פלילי זה תורם להחרפת החשש מפני הסיכון שהמשיב יחזור על מעשי הפרת החוק גם בעת שחרורו.
המאשימה שבה והדגישה, כי לא מדובר באירוע חד פעמי, אלא מדובר בהתנהלות אשר חוזרת על עצמה פעם אחר פעם בנסיבות בהן המשיב מצוי תחת השפעת אלכוהול.
לפיכך המאשימה סבורה כי אין חלופת מעצר הולמת אשר תנטרל את הסכנה הנשקפת מן המשיב ומלחזור ולבצע את המיוחס לו בכתב האישום וכי אינטרס ההגנה על הציבור בכלל, ועל המתלוננת בפרט גובר על האינטרס שבחירותו של המשיב.
מן הראוי לציין כי בפני בית המשפט הונח תסקיר מעצר השני במספר ממנו עולה , כי שירות המבחן בחן שני מפקחים מוצעים אשר יכולים לפקח על תנועותיו של המשיב היה וישוחרר.
מר לוטפי אבו דיב המתגורר בפרדיס ואשר עובד כקבלן אינסטלציה.
ביחס למעצר באיזוק אלקטרוני הוא מסר כי אין כיום בביתו תשתית של בזק לצורך התקנת האיזוק. לדבריו, נשים ממהרות להתלונן כיום כנגד הבעלים אף שהבעלים לא השתמשו באלימות נגדן.
מר חמיס עמאש, דודו של המשיב, הוצע גם הוא כמפקח גם הוא נקט באותו עמדה ולפיה החוק כיום מאפשר לנשים להתלונן כנגד הבעלים מבלי שיהיה ביסוס כלשהו לתלונותיהן.
קצינת המבחן ציינה כי התרשמה ממפקחים המבינים באופן פורמלי את הנדרש מהם. עם זאת, נראה כי אינם מודעים למאפייני אישיותו המורכבת והבעייתית של המשיב.
לפיכך, התרשמה קצינת המבחן בספקנות מיכולתם של המפקחים להפחית את הסיכון מן המשיב בעתיד.
להתרשמות קצינת המבחן, היא התרשמה מקיומם של מאפייני אישיות אלימים ובלתי בשלים אצל המשיב. קשיים בויסות דחפים, סף תסכול נמוך ודפוס שימוש לרעה באלכוהול. להערכתה לא ניתן לשלול סיכון גבוה להישנות מעשים אלימים כלפי המתלוננת.
כמו כן, סברה קצינת המבחן כי אין ביכולתו של האיזוק האלקטרוני לזהות מצבי סיכון פוטנציאליים. לפיכך סברה קצינת המבחן כי יש צורך במפקחים אנושים אפקטיביים אשר יהיו מודעים למצבי סיכון פוטנציאליים ובעלי יכולת להציב גבולות כנדרש.
לסיכום התסקיר לא המליצה קצינת המבחן על שחרורו של המשיב למעצר בית או למעצר באיזוק אלקטרוני.
ב"כ המשיב הציג פסיקה מרובה בהם שוחררו נאשמים בעבירות חמורות יותר מאלו בהן מואשם המשיב. לדבריו, המסוכנות בתיק שלפנינו הינה נקודתית כלפי המתלוננת.
לטענתו הוא הציג בפני בית המשפט חלופת מעצר עם שני מפקחים אשר אושרו על ידי קצין המבחן. מטרת הנאשם הינה לשמור על התא המשפחתי. לדברי הסנגור האיזוק האלקטרוני נותן מענה מספק למסוכנות הנשקפת מפני המשיב.

לאחר עיון בכל החומר הרלוונטי, החלטתי לדחות את בקשת הסנגור לשחרר את המשיב מן המעצר בו הוא נתון.
הנני מורה לסנגור להציע לבית המשפט מפקחים חדשים אשר יסכימו לפקח על המשיב.
כמו כן, הנני מורה ליחידת מעוז לבדוק את מקום הפיקוח אותו יציע הסנגור.

הסנגור הציע כי המשיב ישהה בכפר קרע, אולם בחוות הדעת שהתקבלה ביום 5/4/20 נקבע שהכתובת הינה בכפר ערערה ולא בכפר קרע.

הנני קובע לדיון ביום ___________ לאחר שב"כ המשיב יציע מפקחים חדשים ויסדיר את הכתובת המדוייקת לצורך איזוק אלקטרוני.

עד החלטה אחרת ישהה המשיב במעצר.

פרוטוקול זה מהווה צו מעצר.

ניתנה היום, י"ד ניסן תש"פ, 08 אפריל 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: גלאל עמאש
שופט :
עורכי דין: